Aktualności

Kom. Rafał Kaczmarczyk nowym Naczelnikiem śremskich kryminalnych

Data publikacji 02.08.2023

Komendant Powiatowy Policji w Śremie mianował kom. Rafała Kaczmarczyka na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Dziś, podczas uroczystej zbiórki, rozkaz personalny nowemu Naczelnikowi śremskich kryminalnych wręczył I Zastępca Komendanta kom. Dawid Lempaszak.

2 sierpnia br., o godz. 12.00, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie rozpoczęła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz kadra kierownicza śremskiej Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, z dniem 1 sierpnia 2023 roku, mianował kom. Rafała Kaczmarczyka na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Rozkaz personalny nowemu Naczelnikowi śremskich kryminalnych uroczyście wręczył I Zastępca Komendanta kom. Dawid Lempaszak.

W swoim przemówieniu Komendant Lempaszak przedstawił przebieg służby nowego Naczelnika, który wcześniej pełnił służbę w Wydziale Kryminalnym Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wprowadzenie nowego szefa śremskich kryminalnych było też okazja do tego, aby Komendant Lempaszak, który kierował śremskim Wydziałem Kryminalnym przez ponad pięć lat, serdecznie podziękował policjantom tego Wydziału za wspólną służbę i ich codzienne zaangażowanie w wykonywane czynności i prowadzone sprawy.

Kom. Rafał Kaczmarczyk służbę w Policji rozpoczął w 2004 roku w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto. Następnie, na kilka lat, związał się z Wydziałem Kryminalnym  w tym Komisariacie, gdzie specjalizował się w zwalczaniu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. W 2010 roku awansował do Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie zajmował się trudnymi sprawami dotyczącymi zabójstw, uprowadzeń, oszustw i kradzieży. Od 2016 roku zaangażowany jest w zwalczanie przestępczości samochodowej. W 2017 roku ukończył szkolenie oficerskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Nowemu Naczelnikowi SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy POWODZENIA!

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony