Jesteśmy bardzo dumni z asp. Szymona Wojciechowskiego

Data publikacji 21.05.2023

Asp. Szymon Wojciechowski ze śremskiej drogówki zajął wysokie IV miejsce w finale wojewódzkim Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”, który odbył się w Wolsztynie. Po pierwszym dniu konkursowych zmagań i większości przeprowadzonych konkurencji nasz kolega był trzeci. Drugiego dnia odbyła się ostatnia konkurencja - kierowanie ruchem drogowym – i śremskiemu policjantowi zabrakło do podium tak niewiele. Z naszego kolegi jesteśmy bardzo dumni i serdecznie mu GRATULUJEMY!

10 i 11 maja br. w Wolsztynie odbywał się finał wojewódzki XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”. Na starcie zawodów stanęli policjanci reprezentujący Wydziały Ruchu Drogowego komend miejskich i powiatowych garnizonu wielkopolskiego, a także przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej z Poznania. Komendę Powiatową Policji w Śremie reprezentował asp. Szymon Wojciechowski, który zwyciężył etap powiatowy tego konkursu.

W pierwszy dzień konkursowych zmagań odbyły się cztery z pięciu konkurencji. Mundurowi rozwiązywali testy wiedzy, strzelali, odbyły się też konkurencje jazdy sprawnościowej motocyklem i samochodem z tzw. talerzem Stewarta. Naszemu koledze świetnie poszło. Po czterech konkurencjach był na podium – zajmował trzecie miejsce. Drugiego dnia odbyła się ostatnia oceniana konkurencja - sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym. Została ona przeprowadzona w Wolsztynie, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z ulicą Lipową.

W klasyfikacji generalnej asp. Szymon Wojciechowski zajął wysokie IV miejsce. Do podium zabrakło mu tak niewiele.

Z naszego kolegi jesteśmy bardzo dumni i serdecznie mu GRATULUJEMY!