Tragiczny w skutkach wypadek przy pracy na polu w Brześnicy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Tragiczny w skutkach wypadek przy pracy na polu w Brześnicy

Data publikacji 10.11.2021

Dziś (10 listopada), na polu w Brześnicy (gmina Dolsk) doszło do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pracownik gospodarstwa rolnego, w trakcie ustalania przyczyny awarii częściowo podniesionej skrzyni ładunkowej przyczepy rolniczej, został przygnieciony przez część ładunkową do ramy tej przyczepy. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała.

10 listopada br., o godz. 16.24, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tragicznym w skutkach zdarzeniu na polu w Brześnicy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pracownik gospodarstwa rolnego, 61-letni mieszkaniec gminy Krobia, w trakcie ustalania przyczyny awarii częściowo podniesionej skrzyni ładunkowej przyczepy rolniczej, został przygnieciony przez część ładunkową do ramy tej przyczepy. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie. O zdarzeniu powiadomiona została także Państwowa Inspekcja Pracy w Poznaniu.

/ Ewa Kasińska /