Aktualności

Adam Kaźmierczak i Krzysztof Tomaszewski uhonorowani BRĄZOWĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT”

Data publikacji 30.10.2021

Nadkomisarz Adam Kaźmierczak oraz aspirant sztabowy Krzysztof Tomaszewski ze śremskiej Policji zostali uhonorowani BRĄZOWĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT”. To ważne wyróżnienie nadawane jest policjantom w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynili się do ochrony bezpieczeństwa mieszkańców.

Z naszych kolegów jesteśmy dumni i bardzo im GRATULUJEMY! Obaj znani są mieszkańcom powiatu śremskiego i wielokrotnie w swojej służbie wykazywali się poświęceniem, odwagą oraz podejmowali działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej małej Ojczyzny. To funkcjonariusze wszechstronni i doświadczeni.

Nadkom. Adam Kaźmierczak pewnie najbardziej pamiętany jest przez społeczność ksiąskiej gminy, której przez kilka lat pomagał jako dzielnicowy. Był też Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, a obecnie jest Dyżurnym i pełni służbę na stanowisku kierowania, które jest „sercem” naszej Komendy. Tu kieruje naszymi siłami w terenie, odbiera zgłoszenia i znając różne algorytmy postępowania podejmuje bardzo ważne decyzje, decydując o tym, co robić w danej sytuacji oraz pomaga młodym policjantom.

Asp. szt. Krzysztofa Tomaszewskiego uwielbiają wszystkie dzieci i nie tylko. To on, od wielu lat, wciela się w postać sierżanta Pyrka, maskotki wielkopolskiej Policji. I nie znamy drugiego, tak wspaniałego Pyrka. Będąc tym szczególnym policjantem potrafi zainteresować najmłodszych sprawami poważnymi, dotyczącymi ich bezpieczeństwa. Nasz kolega od lat jest funkcjonariuszem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Pomaga w sprawach dot. dzieci, a od jakiegoś czasu koncentruje się na działaniach prewencyjnych, które kierowane są do mieszkańców w różnym wieku.

/ Ewa Kasińska /