Podziękowania dla Śremskiego Ośrodka Kultury, Klubu Relax i Amelki - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Podziękowania dla Śremskiego Ośrodka Kultury, Klubu Relax i Amelki

Data publikacji 19.10.2021

Szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak spotkał się dziś z Panią Dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury Anną Szmyt-Baranowską oraz Panem Wojciechem Majchrzakiem z Klubu Relax i jego wnuczką Amelką Majchrzak, aby serdecznie podziękować za współpracę przy realizacji edukacyjnego materiału filmowego pt. „Pomagamy i Chronimy”.

19 października br. w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyło się spotkanie podsumowujące pracę nad materiałem filmowym, który śremska Policja przygotowała wspólnie ze Śremskim Ośrodkiem Kultury i przy wsparciu Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spotkanie rozpoczęło się od emisji naszej wspólnej produkcji, którą śremianie w formacie kinowym, w najlepszej jakości dźwięku i obrazu, mogą obejrzeć w Kinoteatrze Słonko. Dzięki współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury materiał jest emitowany przed seansami w ramówce filmowej Słonka.

W dalszej części spotkania szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji podkom. Piotrem Grzelczykiem serdecznie podziękował za współpracę przy realizacji filmu: Annie Szmyt – Baranowskiej Dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury, Wojciechowi Majchrzakowi z Klubu Relax i jego wnuczce Amelce Majchrzak.

Na zakończenie był czas, aby trochę powspominać, przywołać kulisy nagrywania poszczególnych scen i podzielić się spostrzeżeniami. Było nam też bardzo miło, kiedy Pani Dyrektor Anna Szmyt-Baranowska poinformowała nas o tym, że po emisji naszego filmu osoby zgromadzone w Kinoteatrze biły brawa.

Przypomnijmy, że od 28 września br. w Kinoteatrze Słonko, w formacie kinowym, w najlepszej jakości dźwięku i obrazu, jest emitowany materiał filmowy o śremskiej Policji pt. „Pomagamy i Chronimy” zrealizowany przez Śremski Ośrodek Kultury, Komendę Powiatową Policji w Śremie oraz Klub Relax. W tym projekcie chcieliśmy pokazać, jak Pomagamy i Chronimy, a konkretnie jak, otrzymując zgłoszenie o zdarzeniu, w tym przypadku jest to porwanie dziecka przez niebezpiecznego przestępcę, reagujemy i zespołowo działamy. Chcieliśmy, aby śremianie zobaczyli, jak na poziomie Komendy Powiatowej, tylko własnymi siłami, jesteśmy przygotowani do podjęcia wszechstronnych działań. I co ważne, scenariusz tego materiału bazuje, w dużej mierze, w oparciu o doświadczenia, które tu w Śremie mamy. Ta produkcja, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Śremskiego Ośrodka Kultury, pokazuje nas w akcji. Zwraca uwagę na to jakie czynności podejmujemy i jak do tych efektów dochodzimy, pracując zespołowo, w sposób przemyślany i konkretny. Ale to nie wszystko. Dzięki Śremskiemu Ośrodkowi Kultury ten materiał, z jednej strony tak dla nas realny, z drugiej strony nabrał też iście artystycznego wymiaru. A wszystko to dzięki pomysłowości filmowców, konwencji oraz specjalnie skomponowanej muzyce, tak ściśle i jakże wymownie zsynchronizowanej z obrazem. Ona jest głośnym echem naszego działania, mówi też o emocjach, naszej empatii, o nas. Na naszą prośbę, w realizacji materiału, pomógł nam też Wojciech Majchrzak z Klubu Relax, który wraz ze swoją wnuczką bardzo zaangażował się w symulacje i wspierał nas też logistycznie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do obejrzenia „Pomagamy i Chronimy” zarówno na dużym ekranie w formacie kinowym, w najlepszej jakości dźwięku i obrazu, jak i na naszym profilu facebookowym - https://fb.watch/8iFbrNqHD4/

#pomagamyichronimy #zawszedlaWas #PolicjaŚrem #ŚremskiOśrodekKultury #KlubRelax

/ Ewa Kasińska /