O śremskiej Policji w kinie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

O śremskiej Policji w kinie

Data publikacji 28.09.2021

Tego jeszcze w Śremie nie grali, czyli „Pomagamy i Chronimy” w formacie kinowym, w najlepszej jakości dźwięku i obrazu. Dziś (28 września), w Kinoteatrze Słonko przed seansem o godz. 15.30 po raz pierwszy zostanie wyemitowany materiał filmowy o śremskiej Policji zrealizowany przez Śremski Ośrodek Kultury, Komendę Powiatową Policji w Śremie oraz Klub Relax. My mamy dla Was już teraz format facebookowy na naszym profilu. Natomiast dzięki współpracy z ŚOK-iem materiał będzie emitowany przed seansami w ramówce filmowej Kinoteatru Słonko.

Od kilku tygodni wspólnie ze Śremskim Ośrodkiem Kultury i przy wsparciu Klubu Relax pracowaliśmy nad edukacyjnym materiałem filmowym. I jest! Bardzo nas to cieszy, bo chcieliśmy pokazać, jak  Pomagamy i Chronimy, a konkretnie jak, otrzymując zgłoszenie o zdarzeniu, w tym przypadku jest to porwanie dziecka przez niebezpiecznego przestępcę, reagujemy i zespołowo działamy. Chcieliśmy żebyście zobaczyli, jak na poziomie Komendy Powiatowej, tylko własnymi siłami, jesteśmy przygotowani do podjęcia wszechstronnych działań. I co ważne, scenariusz tego materiału bazuje, w dużej mierze, w oparciu o doświadczenia, które tu w Śremie mamy. Wy, najczęściej poprzez przekazy medialne dowiadujecie się o efektach naszej pracy. Natomiast ta produkcja, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Śremskiego Ośrodka Kultury, pokazuje nas w akcji. Zwraca uwagę na to jakie czynności podejmujemy i jak do tych efektów dochodzimy, pracując zespołowo, w sposób przemyślany i konkretny. Ale to nie wszystko. Dzięki Śremskiemu Ośrodkowi Kultury ten materiał, z jednej strony tak dla nas realny, z drugiej strony nabrał też iście artystycznego wymiaru. A wszystko to dzięki pomysłowości filmowców, konwencji oraz specjalnie skomponowanej muzyce, tak ściśle i jakże wymownie zsynchronizowanej z obrazem. Ona jest głośnym echem naszego działania, mówi też o emocjach, naszej empatii, o nas. Śremski ośrodek Kultury pięknie Wam dziękujemy! Podziękowania kierujemy także w stronę Klubu Relax - za Waszą pomoc, osobiste wsparcie i zaangażowanie w symulacje.

Dzięki współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury materiał będzie emitowany przed seansami w ramówce filmowej Kinoteatru Słonko. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia „Pomagamy i Chronimy” zarówno na dużym ekranie w formacie kinowym, w najlepszej jakości dźwięku i obrazu, jak i na naszym profilu facebookowym - https://fb.watch/8iFbrNqHD4/

#pomagamyichronimy #zawszedlaWas #PolicjaŚrem #ŚremskiOśrodekKultury #KlubRelax

/ Ewa Kasińska /