AWANSE DLA UCZNIÓW KLAS POLICYJNYCH, STRAŻACKO-RATOWNICZYCH i WOJSKOWYCH - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

AWANSE DLA UCZNIÓW KLAS POLICYJNYCH, STRAŻACKO-RATOWNICZYCH i WOJSKOWYCH

Data publikacji 17.09.2021

87 uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Śremie uroczyście awansowało dziś na kolejne stopnie w Korpusie Kadetów. Młodzieży akty mianowania wręczył Starosta Śremskim Zenon Jahns wspólnie z szefem śremskiej Policji insp. Sławomirem Jądrzakiem, Dyrektorem „Hipolita” Marią Bychawską oraz przedstawicielami innych służb mundurowych. Uroczystość zakończyła wspaniała defilada pododdziałów. Aż miło było popatrzeć na tych, którzy przygotowywani są do tego, aby służyć w służbach mundurowych.

17 września br. w Zespole Szkół Technicznych w Śremie odbyła się podniosła uroczystość, podczas której przekazano sztandar kadetom młodszego rocznika, wręczono legitymacje członkowskie kadetom z klas pierwszych i awansowano uczniów klas policyjnych, strażacko-ratowniczych i wojskowych na kolejne stopnie w Korpusie Kadetów.

Uroczystość była dużym wydarzeniem w życiu szkoły i wzięli w niej udział zaproszeni goście, rodzice uczniów oraz przedstawiciele mediów.

Starosta Śremski Zenon Jahns wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Śremie insp. Sławomirem Jądrzakiem, Dyrektorem „Hipolita” Marią Bychawską oraz przedstawicielami innych służb mundurowych, wręczył uczniom klas mundurowych awanse na stopnie: starszego szeregowego, kadeta kaprala, kadeta starszego kaprala, nadkadeta, starszego kadeta i kadeta. Mianowania w Korpusie Kadetów odbyły się na podstawie szkolnego „Regulaminu klas mundurowych”. 87 uczniów zostało wyróżnionych w związku z osiągnięciem wymaganych ocen z zachowania i przedmiotów nauczania. Uhonorowanym kadetom serdecznie gratulujemy! Gratulujemy również Staroście, który z rąk Dyrektor Marii Bychawskiej odebrał medal Honorowego Członka Korpusu Kadetów ZST.

Uroczystość zakończył pokaz przygotowany przez pododdział reprezentacyjny Korpusu Kadetów oraz wspaniała defilada pododdziałów, która miała bardzo uroczysty charakter i pokazała, jak młodzież świetnie radzi sobie z musztrą, maszeruje w szyku, oddaje honor. Aż miło było popatrzeć na tych, którzy przygotowywani są do tego, aby służyć w służbach mundurowych.

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym, gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbami mundurowymi i poprzez współpracę z Komendą Powiatową Policji w Śremie od 2013 roku promowany jest tam zawód policjanta. Oddziały klasy policyjnej powstały tam na podstawie innowacji pedagogicznej oraz porozumienia podpisanego z Komendą Powiatową Policji w Śremie oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Szkoła objęta jest też patronatem KWP w Poznaniu.

/ Ewa Kasińska /