Śremscy policjanci znakują rowery - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Śremscy policjanci znakują rowery

Data publikacji 08.09.2021

Wczoraj (7 września), śremscy policjanci w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie znakowali rowery metodą grawera przy wykorzystaniu znakowarki mikropunktowej. Funkcjonariusze zapraszają na znakowanie w kolejnych dniach.

W Śremie, a także w całej Wielkopolsce, policjanci znakują rowery w ramach e-usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower.

Wiberoo to dodatkowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa wielkopolskiego, a poza tym pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru w systemie oraz ich ewentualne oznaczanie jako zaginionych.

W śremskiej Komendzie rowery znakuje trzech przeszkolonych w tym zakresie policjantów z Wydziału Prewencji. Wczoraj (7 września), funkcjonariusze oznakowali kilka jednośladów metodą grawera przy wykorzystaniu znakowarki mikropunktowej.

Mundurowi zapraszają na znakowanie w kolejnych dniach:     

11 września 2021 roku w godzinach 15.00-18.00

14 września 2021 roku w godzinach 10.00-13.00    

22 września 2021 roku w godzinach 10.00-13.00 

Osoby zainteresowane znakowaniem, bardzo prosimy o to, aby wcześniej skontaktowały się z koordynatorem przedsięwzięcia pod nr telefonu 47 77 34 238 i ustaliły z nim datę i godzinę znakowania jednośladu.

Wszystkie zapisane osoby, które przybędą do naszej Komendy na znakowanie proszone są również o zabranie dowodu osobistego. E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie po podaniu różnych danych, mi. in. konieczne jest także podanie nr telefonu właściciela roweru oraz jego adres e-mail.

/ Ewa Kasińska /