Aktualności

Martyna Wawrzyniak ze śremskiej patrolówki nominowana w plebiscycie Osobowość Roku 2020

Data publikacji 30.04.2021

Sierż. Martyna Wawrzyniak z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego śremskiej Policji została nominowana w wielkim, ogólnopolskim plebiscycie do tytułu Osobowość Roku 2020. Nasza koleżanka została wyróżniona w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”.

W uzasadnieniu swojej decyzji kapituła redakcji Tygodnika Śremskiego i Głosu Wielkopolskiego organizująca plebiscyt wskazała: „Nominacja za: uratowanie tonącej kobiety w Warcie w 2020 roku. Policjantka widząc kobietę znajdującą się w wodzie przekazała broń koledze z patrolu i w umundurowaniu wskoczyła do Warty. Po przepłynięciu około 500 metrów dotarła do kobiety i wspólnie z kolegą z patrolu wydobyli ją na brzeg”.

Głosowanie już się rozpoczęło i będzie trwało do 27 maja br. Głosować na śremską policjantkę można poprzez stronę internetową: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/martyna-wawrzyniak%2C1917523/

Jesteśmy dumni z naszej koleżanki, która narażając własne życie, uratowała życie drugiego człowieka. Jej spektakularny czyn wpisywał się w ubiegłoroczną rocznicę 95-lecia powołania Policji Kobiecej. Sierż. Martyna Wawrzyniak udowodniła, że kobiety w Policji stoją na straży życia oraz zdrowia i GRATULUJEMY jej nominacji do tytułu Osobowość Roku 2020.

/ Ewa Kasińska /