Aktualności

Obywatelska postawa, która zasługuje na uznanie

Data publikacji 08.02.2017

Dużą odwagą wykazali się świadkowie zdarzenia drogowego, do którego doszło w Śremie na ulicy Kilińskiego, gdzie kierujący Renault Premium z naczepą uderzył w Fiata Punto i oddalił się z miejsca zdarzenia. Wówczas kierujący Renault Trafic i Seatem ruszyli w pościg za oddalającym się renault. Sprawa zakończyła się ukaraniem sprawcy kolizji.

Do zdarzenia doszło w styczniu br. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący Renault Premium wraz z naczepą nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania i uderzył w Fiata Punto, który był już w trakcie  wyprzedzania właśnie tego zestawu pojazdów. W efekcie fiat został zepchnięty do rowu, a sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Widząc to świadkowie kolizji, jadący swoimi pojazdami za fiatem, ruszyli w pościg. Z ich relacji wynika, że kierujący renault uciekał z dużą prędkością. Ostatecznie kierujący Renault Trafic, mieszkaniec Poznania i kierująca Seatem, mieszkanka gminy Śrem doprowadzili do tego, że w Wyrzece sprawca kolizji zatrzymał się.

W międzyczasie o sprawie został powiadomiony dyżurny śremskiej Policji, który skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, ukarali sprawcę kolizji mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Na szczęście kierująca fiatem i jej niespełna roczne dziecko, które było w pojeździe, nie odnieśli obrażeń ciała.

Obywatelska postawa mieszkańca Poznania i mieszkanki gminy Śrem zasługuje na uznanie.

 

/ Ewa Kasińska /

Powrót na górę strony