Aktualności

Policjanci zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu

Data publikacji 30.01.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu, który w Chrząstowie, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędził przez wieś z prędkością 124 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

29 stycznia br. wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Chrząstowie. Około godz. 20.45 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia. Kierujący autem pędził przez wieś z prędkością 124 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Okazało się, że pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna powiedział policjantom, że spieszy się, bowiem jest bardzo zdenerwowany swoimi sprawami osobistymi.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

Autor: Ewa Kasińska

Powrót na górę strony