Aktualności

Bili młotkiem i metalową rurką - zostali zatrzymani

Data publikacji 03.01.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali dwóch sprawców pobicia, którzy pokrzywdzonego uderzali młotkiem i metalową rurką. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia.

paragraf111 stycznia br., tuż po godz. 17.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań w Śremie doszło do pobicia.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz dzielnicowi. W toku podjętych czynności mundurowi zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Starszy z nich, 43-letni śremianin, uderzał pokrzywdzonego młotkiem w nogę, a jego młodszy kolega, 20-letni mieszkaniec Śremu, zadawał ofierze ciosy metalową rurką po całym ciele.  

Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a będący pod wpływem alkoholu sprawcy jego pobicia zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynika, że młodszy ze sprawców znał pokrzywdzonego i myślał, że ten w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia ukradł mu telefon komórkowy. Dlatego też w Nowy Rok 20-latek wraz ze swoim 43-letnim kolegą udał się do jednego z mieszkań w Śremie, gdzie miał przebywać rzekomy sprawca kradzieży telefonu. 43-latek zabrał ze sobą młotek, a 20-latek metalową rurkę. Mężczyźni uderzali tymi przedmiotami pokrzywdzonego i żądali od niego telefonu komórkowego, którego ten nie miał, bo go nie ukradł.

2 stycznia napastnicy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

  Autor: Ewa Kasińska

Powrót na górę strony