Aktualności

Apelujemy o ostrożność na drodze!

Data publikacji 04.01.2017

Synoptycy zapowiadają niższe temperatury i bardziej zimową aurę. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z pogorszeniem warunków na drogach. Ma być ślisko. My również ostrzegamy, aby kierujący nie byli zaskoczeni.

kgp-policja-211Trzeba koniecznie pamiętać o tym, że prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów śniegu, czy też podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną! A niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może doprowadzić do wypadku drogowego, także tragicznego w skutkach.

Przypominamy również o tym, że całkowita droga hamowania przy prędkości 50 km/h na ubitym śniegu, na letniej oponie wynosi 48 metrów. Na zimowej – 25 metrów. Tak więc jeżeli są jeszcze kierowcy, którzy niestety nie wymienili opon, to warto o to szybko zadbać.

Apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę i zdrowy rozsądek.

Trzeba przewidywać zagrożenia. Uważajmy w pobliżu przejść dla pieszych, aby przy śliskiej nawierzchni, dojeżdżając do nich można było w porę wyhamować.

Trzeba też dać sobie więcej czasu na dojazd do pracy i wszędzie tam, gdzie będzie to konieczne, aby nie wpaść w poślizg i panować nad autem. Ten czas jest też potrzebny wówczas jeżeli nie garażujemy auta. Przed wyjazdem trzeba oczyścić szyby, wszystkie szyby!

Pamiętajmy też o tym, że przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych takie manewry jak wyprzedzanie, wymijanie czy też wchodzenie w zakręt mogą być bardzo niebezpieczne.

Autor: Ewa Kasińska

Powrót na górę strony