KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Młoda śremianka odpowiedzialnie interweniowała

  Majowy weekend za nami. Dla śremskich policjantów był pracowity, ale nie tylko funkcjonariusze interweniowali. Młoda mieszkanka Śremu, kierując audi, zachowała zimną krew, gwałtownie hamowała, aby uniknąć zderzenia z citroenem. Następnie zabrała kluczyki od tego auta 51-letniej mieszkance Poznania, która, jak się okazało, była nietrzeźwa.

 2. (Nie)trzeźwy poranek po długim weekendzie – policjanci udaremnili dalszą jazdę aż 5 pijanym kierowcom

  Dziś (6 maja), policjanci ze śremskiej drogówki zatrzymali aż pięciu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy byli „na podwójnym gazie” - w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Sprawy znajdą swój finał w sądzie, a policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie.

 3. Posiadał znaczne ilości narkotyków, znęcał się nad najbliższymi – policjanci ze Śremu i Poznania zatrzymali poszukiwanego listem gończym

  Policjanci ze śremskiej Grupy Realizacyjnej wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Śrem, za którym sąd wydał list gończy. Mężczyzna, skazany na karę dwóch lat więzienia za posiadanie znacznej ilości narkotyków i znęcanie się nad najbliższymi, ukrywał się, aby uniknąć odpowiedzialności.

 4. Potrącenie rowerzystki, nieletni na motorowerze-bez uprawnień i kasku, zakłócanie ciszy nocnej

  Część długiego, majowego weekendu za nami. Czas więc na pierwsze podsumowania … 1 maja w Śremie kierujący fiatem potrącił rowerzystkę, która prawidłowo jechała przejazdem dla rowerów. W Masłowie 15-latek, bez uprawnień do kierowania, jeździł motorowerem wraz z pasażerem. Oboje bez kasków. A po 22.00 policjanci przeprowadzili szereg interwencji dotyczących zakłócania ciszy nocnej.

 5. Powitaliśmy nową policjantkę

  W szeregach śremskiej Policji powitaliśmy nową policjantkę post. Paulinę Beszterda. Podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, złożyła ona uroczyste ślubowanie i rozpoczęła przygodę z mundurem.

 6. Jak dobrze, że miała zapięte pasy

  Kierująca audi, 38-letnia mieszkanka gminy Jarocin, w Chrząstowie jechała za szybko, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Wyglądało to groźnie i niebezpiecznie, ale na szczęście kobiecie kompletnie nic się nie stało. Uratowały ją zapięte pasy bezpieczeństwa.

 7. Policjanci kontrolują, aby dzieci były bezpieczne na drodze

  Dziś (20 maja), policjant śremskiej drogówki przy Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie kontrolował autobus i kierowcę, który następnie ruszył z uczniami na szkolną wycieczkę.

 8. Kom. Rafał Kaczmarczyk nowym Naczelnikiem śremskich kryminalnych

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie mianował kom. Rafała Kaczmarczyka na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Dziś, podczas uroczystej zbiórki, rozkaz personalny nowemu Naczelnikowi śremskich kryminalnych wręczył I Zastępca Komendanta kom. Dawid Lempaszak.

 9. Apelujemy o prędkość bezpieczną

  Kierujący citroenem z przyczepką, w Chrząstowie jechał za szybko, stracił panowanie nad zestawem pojazdów i wypadł z drogi. Wyglądało to groźnie i niebezpiecznie, ale na szczęście mężczyźnie i jego dzieciom nic się nie stało. Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed nadmierną prędkością i apelują o prędkość bezpieczną.

 10. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi – była w szafie i namiocie

  Kryminalni ze Śremu zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która znajdowała się w śremskim mieszkaniu. Policjanci zatrzymali też 26-latka, który je hodował i zabezpieczyli krzewy konopi w różnych fazach wzrostu wraz ze specjalistycznym sprzętem służącym do ich uprawy. Sprawa jest w toku.

Powrót na górę strony