229 kierowców sprawdziło swoje samochody! - Sprawdzili samochody - KPP Śrem

Sprawdzili samochody

229 kierowców sprawdziło swoje samochody!

_12.10.15r

Aż 229 kierowców sprawdziło swoje samochody podczas dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”. Komenda Powiatowa Policji w Śremie akcję organizuje od 19 lat wspólnie ze Stacją Kontroli Pojazdów Narożny - Duszyński, a także Radą Programu Bezpieczne Miasto.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno - zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione. Przed zimą warto też skontrolować układ kierowniczy i hamulcowy samochodu.

Wszystko to było można bezpłatnie sprawdzić podczas dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”, która odbyła się 10 i 11 października  w Śremie na terenie Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Sikorskiego.

W ramach akcji odbyło się nie tylko bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, ale także sprawdzanie gaśnic. Kierowcy otrzymywali też materiały prewencyjne od policjantów drogówki. Mundurowi odpowiadali również na nurtujące kierowców pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które przyjeżdżały na akcję z rodzicami otrzymywały elementy odblaskowe i słodycze.

W tym roku dodatkową atrakcją podczas akcji była prezentacja zabytkowego pojazdu oraz umundurowania Milicji. Wielu kierowców skorzystało również z tej oferty.

Ogółem przez dwa dni w przedsięwzięciu wzięło udział aż 229 kierowców!

To nie koniec akcji, przed nami losowanie nagród.

Patrz także: http://www.srem.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2373&Itemid=35 

                     http://www.srem.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2374&Itemid=35 

Fot. Jan Zalewski "Tydzień Ziemi Śremskiej".

zbiorcze1_12.10.15r