KPP Śrem

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
Kontrole autokarów

Najczęściej czytane

 1. Komendant uhonorował policjantów

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Sławomir Jądrzak mianował policjantów na wyższe stanowiska służbowe, udzielił wyróżnień w formie pochwał i podwyższył funkcjonariuszom dodatki. Szef śremskich mundurowych podkreślił, że policjanci swoją ciężką pracą zasłużyli na te wyróżnienia.

 2. Święto Policji 2017 roku w Śremie

  Z okazji 98 rocznicy powołania polskiej Policji Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak organizuje uroczystość Święta Policji 2017r.

 3. Policjanci wspierają projekt pn. „Pudełko życia”

  Dzielnicowy uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”, które dotyczyło projektu „Pudełko życia”. Śremscy policjanci wspierają to cenne przedsięwzięcie. Informacje umieszczone w pudełku mogą się przydać także interweniującym funkcjonariuszom.

 4. Policjanci w ciągu godziny ustalili i zatrzymali złodzieja, który ukradł pieniądze

  Policjanci prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w ciągu jednej godziny, ustalili i zatrzymali złodzieja, który ze sklepu odzieżowo-obuwniczego ukradł blisko 700 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a złodziejowi grozi więzienie.

 5. Kolejny motocyklista pozbawiony prawa jazdy.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu, który nadmiernie przekroczył prędkość. 31-latek kierując motocyklem Honda CBR pędził 121 km/h przy dopuszczalnej w obszarze zabudowanym prędkości 50 km/h. Mężczyzna został też ukarany mandatem w kwocie 500 zł i 10 punktami karnymi.

 6. Medal, odznaka i awans dla śremskich policjantów

  Podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się w Poznaniu, MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczony został asp. szt. w st. spoczynku Grzegorz Bruss, BRĄZOWĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT” uhonorowany został asp. szt. Maciej Głochowiak, a na stopień INSPEKTORA POLICJI mianowany został mł. insp. Sławomir Jądrzak.

 7. Śremscy policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w Dolsku ujawnili motocyklistę, który był w stanie po użyciu alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania, a w Jaszkowie kolejnego motocyklistę bez uprawnień i dokumentów. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy kierującemu VW Passatem, który pędził przez Małachowo z prędkością 102 km/h i interweniowali w Chwałkowie Kościelnym, w związku ze zdarzeniem drogowym spowodowanym przez nietrzeźwego, kierującego samochodem marki Rover.

 8. Policjanci zatrzymali motocyklistę, który miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 27-letniego motocyklistę, który miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie i orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Motocykliście grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 9. Asp. szt. Grzegorz Bruss przeszedł na emeryturę

  Dziś, w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Grzegorza Brussa, który w Policji służył ponad 25 lat. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od szefa śremskiej Policji mł. insp. Sławomira Jądrzaka oraz jego Zastępcy mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka.

 10. Bezpieczne zakończenie roku szkolnego i bezpieczne wakacje

  Po wręczeniu świadectw, WAKACJE. Dla uczniów wszystkich szkół to wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu. Dlatego śremska Policja, w związku z zakończeniem roku szkolnego i okresem wakacji letnich, od dziś prowadzi na terenie powiatu śremskiego wzmożone działania prewencyjno – porządkowe.