KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. Policjanci ze Śremu odzyskali mercedesa skradzionego w Pleszewie - video

  Policjanci patrolówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odzyskali pojazd Mercedes-Benz Sprinter, który skradziony został w Pleszewie. Mundurowi zatrzymali też złodzieja samochodu, którym okazał się ojciec właściciela pojazdu.

 2. 70 gramów marihuany we wnęce na korytarzu

  Policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali kolejnego, młodego mężczyznę z narkotykami. Tym razem 25-latka z gminy Śrem, który w miejscu zamieszkania, we wnęce znajdującej się na korytarzu, posiadał blisko 70 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 3. Komendant i Starosta wyróżnili uczniów klas policyjnych

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wziął udział w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego Zespołu Szkół Technicznych. Szef śremskich stróżów prawa wręczył Piotrowi Błoszykowi, tegorocznemu absolwentowi szkoły, wyróżnienie przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz mianował trzydziestu czterech uczniów klas policyjnych na stopień kadeta i starszego kadeta. Komendant został też uhonorowany przez Starostę Śremskiego i Dyrektora Szkoły za wkład śremskiej Policji w przedsięwzięcie pn. „Wakacje z Hipolitem”.

 4. Sprawca napadu na bank w rękach Policji - video

  Policjanci ze Śremu i Poznania ustalili i zatrzymali 27-letniego sprawcę napadu na placówkę bankową. Funkcjonariusze odzyskali też większą część zrabowanych pieniędzy. Napastnik napadł na bank w czasie tzw. „niepowrotu” z przepustki, którą otrzymał jako skazany odbywający karę pozbawienia wolności. Teraz czeka go powrót do Aresztu Śledczego i kolejna sprawa przed sądem.

 5. Na straganie, w dzień targowy … oferował skradziony asortyment

  Kryminalni ze Śremu zatrzymali 22-letniego złodzieja, który na targowisku miejskim próbował sprzedać różnego rodzaju kradzione artykuły. Był to asortyment, który amator cudzej własności wcześniej ukradł w sklepach w Śremie i Poznaniu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 6. Policjanci po służbie ratowali poważnie rannego mężczyznę, który ucierpiał w wypadku

  Dzielnicowy mł. asp. Michał Nowacki i policjant patrolówki sierż. szt. Norbert Klaczyński, będąc w czasie wolnym od służby, ruszyli na pomoc 19-latkowi, który poważnie ucierpiał w wypadku drogowym i nieprzytomny leżał na jezdni. Funkcjonariusze starali się zatamować obfite krwawienia, a po przyjeździe pogotowia, wspólnie z lekarzem, kontynuowali czynności ratownicze.

 7. Wypadek w Śremie - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!!!

  Wczoraj, w Śremie na ulicy Kilińskiego, doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący audi nie udzielił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił dwóch młodych śremian. Jeden z nich z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i szczególną ostrożność.

 8. Zgłosił potrącenie, którego nie było-odpowie za bezpodstawne wezwanie służb

  33-letni śremianin odpowie za bezpodstawne wezwanie służb. Mężczyzna w środku nocy zadzwonił na numer 112 i powiadomił, że został potrącony przez kierującego samochodem, który odjechał z miejsca zdarzenia. Interweniowała Policja, pogotowie i dwa zastępy straży pożarnej. Z ustaleń policjantów jednoznacznie wynika, że było to fałszywe zgłoszenie.

 9. Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

  Śremscy policjanci jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, a także w czasie letniej przerwy w nauce starali się, przy różnych okazjach, odwiedzać placówki oświatowe i miejsca zorganizowanego wypoczynku. A wszystko po to, aby z najmłodszymi rozmawiać o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje. Z pewnością przypominanie dzieciom o tym, jak należy się zachowywać, aby nikomu nic się nie stało, jest bardzo potrzebne.

 10. Policjanci zdążyli na czas

  W ciągu ostatnich tygodni śremscy policjanci patrolówki dwukrotnie ratowali ludzkie życie. Mundurowi szukali mężczyzn, którzy chcieli popełnić samobójstwo i zdążyli na czas ich odnaleźć. Wszystko wskazuje na to, że dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, ich determinacji i profesjonalnemu działaniu nie doszło do tragedii.