KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
Kontrole autokarów

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zagrali dla chorego Borysa

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w I Charytatywnym Turnieju Piłkarskim im. Zbigniewa Broniarza, nad którym patronat honorowy objął szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak. Przed imprezą w Komendzie zebrano 1000 złotych, które policjanci przekazali na kosztowne leczenie i rehabilitację chorującego 1,5 rocznego Borysa Galewskiego.

 2. Dzielnicowi zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 40-letniego złodzieja, który starszej mieszkance Dolska ukradł rower. Mundurowi odzyskali też jednoślad, który szybko wrócił do właścicielki. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a złodziejowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 3. Zatrzymane prawo jazdy dwójce motocyklistów.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kolejnym piratom drogowym którzy nadmiernie przekroczyli prędkość. Dwójka motocyklistów w wieku 36 oraz 26 lat pędziła 131 km/h przy dopuszczalnej w obszarze zabudowanym prędkości 50 km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami po 400 zł i 10 punktami karnymi.

 4. Ku przestrodze

  Wszystko wskazuje na to, że jesień zbliża się dużymi krokami. A to czas niebezpieczny dla wszystkich użytkowników dróg. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek oraz po raz kolejny przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 5. Narkotyki w torebce i pod poduszką

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie znaleźli narkotyki w miejscu zamieszkania 24-letniego śremianina, który schował papierowe zwitki z marihuaną pod poduszką na swoim łóżku. Wcześniej, mundurowi podczas kontroli drogowej ujawnili ziele konopi należące do tego samego mężczyzny. Ukrył on woreczki z suszem roślinnym w torebce koleżanki. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 6. Zdarzenie na obwodnicy i kolejny apel o rozwagę na drodze!

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 434, na obwodnicy Zbrudzewa. Dziś, po raz kolejny, apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

 7. Święto Policji 2017 w Śremie

  „ … Szanowne policjantki i policjanci, w tym szczególnym dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną i ofiarną służbę. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku bowiem często działacie w trudnych, nie wolnych od napięć i stresów warunkach, podejmując pod wpływem presji czasu i nieprzewidzianych sytuacji, błyskawiczne decyzje, od których zależy życie i zdrowie ludzkie …” – powiedział insp. Sławomir Jądrzak Komendant Powiatowy Policji w Śremie zwracając się do funkcjonariuszy naszej jednostki podczas obchodów Święta Policji zorganizowanych z okazji 98 rocznicy powołania Policji Państwowej.

 8. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 9. Święto Policji 2017 w Śremie - w obiektywie dziennikarzy

  Jest taki jeden dzień w roku, który dla naszej formacji jest bardzo ważny i wyjątkowy. To Święto Policji. Obchody tegorocznego Święta Policji w Śremie zostały uwiecznione m. in. w obiektywie Katarzyny Baksalary z „Tygodnika Śremskiego” i Michała Czubaka z „Tygodnia Ziemi Śremskiej”. Wróćmy jeszcze raz do tych chwil …

 10. Blisko cztery promile alkoholu w organizmie i dwa zakazy prowadzenia pojazdów

  Blisko cztery promile alkoholu w organizmie miał kierujący Peugeotem 307, który na trasie relacji Kotowo-Drzonek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował na przydrożnym polu. Wszystko wyglądało groźnie, ale na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Natomiast okazało się, że nietrzeźwy sprawca zdarzenia ma też orzeczone przez sąd dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.