KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Komendanci i Przewodniczący Związków Zawodowych uhonorowali policjantów

  Dziś, w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której szefowie śremskiej Policji wraz z Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów uhonorowali funkcjonariuszy wręczając medale i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

 2. Odpowie za fałszywy alarm

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 42-letniego śremianina, który zadzwonił do Wielkopolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził, że odkręci gaz oraz wysadzi blok. W związku ze zgłoszeniem interweniowali policjanci, załoga pogotowia i strażacy. Mężczyzna odpowie za wywołanie fałszywego alarmu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

 3. Narkotykowy duet w areszcie

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego namierzyli i zatrzymali 31-letniego dilera, który w gminie Książ Wielkopolski handlował amfetaminą, tabletkami ecstasy oraz marihuaną. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 37-latek zamieszany w przestępstwa narkotykowe. W miejscu zamieszkania obu mężczyzn kryminalni znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnego towaru. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt.

 4. Nagły zgon w Książu Wielkopolskim

  Wczoraj, kryminalni wykonywali czynności w Książu Wielkopolskim, gdzie stwierdzono nagły zgon mieszkańca tej miejscowości.

 5. Pan Tomasz ujął nietrzeźwego kierującego

  Pan Tomasz, mieszkaniec gminy Śrem, zaniepokojony sytuacją na drodze ujął nietrzeźwego kierującego Daewoo Matiz i zaalarmował Policję. Okazało się, że kompletnie nieodpowiedzialny kierowca, 47-letni śremianin, poruszał się główną ulicą Śremu mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

 6. Dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn z amfetaminą

  Dzielnicowi ze śremskiego Rewiru w rejonie dyskoteki w Manieczkach zatrzymali dwóch mieszkańców województwa łódzkiego, którzy mieli przy sobie kilkanaście woreczków z amfetaminą. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali przesłuchani. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a policjanci ostrzegają przed narkotykami, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

 7. Podczas policyjnej akcji oddano ponad 17 litrów krwi

  Do udziału w policyjnej XXV Otwartej Akcji Honorowego Oddawania Krwi zgłosiły się aż 52 osoby. Lekarz 38 z nich zakwalifikował do oddania tego cennego leku i w sumie oddano ponad 17 litrów płynu przywracającego zdrowie, którego nie da się wyprodukować. Tym razem, z uwagi na ilość chętnych, którzy chcieli oddać krew, akcję trzeba było przedłużyć. Na zakończenie tej edycji przedsięwzięcia policjanci wręczyli też odblaski dzielnej ekipie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

 8. Policjanci udaremnili dalszą jazdę z trzema promilami

  Policjanci ze śremskiej patrolówki, po skutecznym pościgu, ujęli 43-letniego kierującego Peugeotem 4007. Kompletnie nieodpowiedzialny śremianin miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał stwarzając zagrożenie. Teraz grozi mu grzywna, więzienie i zakaz prowadzenia pojazdów.

 9. UWAGA PRACA! - Nabór na stanowisko cywilne

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie zatrudni pracownika Korpusu Służby Cywilnej na stanowisko Inspektora Referatu Administracyjno - Gospodarczego Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

 10. Nieprzytomny i nie oddychał - uratowali go policjanci i załoga pogotowia

  St. asp. Krzysztof Stajkowski i asp. Tomasz Kamiński wspólnie z załogą pogotowia uratowali mieszkańca gminy Śrem. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Policjanci nie wyczuwając oddechu ani tętna prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po 10 minutach do funkcjonariuszy dołączyła załoga pogotowia i po kolejnych 15 minutach wspólnej walki o życie udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala.