KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny w skutkach wypadek w Śremie

  Dziś, w Śremie na ulicy Zamenhofa, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący hyundaiem, na przejściu dla pieszych, potrącił rowerzystę. Kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu.

 2. Podejrzani o rozbój pod dozorem Policji

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali dwóch młodych śremian, którzy podejrzani są o dokonanie rozboju. Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy najpierw pili alkohol z przypadkowo napotkanym mężczyzną, a następnie uderzali go, kopali i zabrali mu portfel, w którym były pieniądze oraz dokumenty. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

 3. 60 gramów marihuany … pod pościelą

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali kolejnego, młodego mężczyznę z narkotykami. Tym razem 21-letniego mieszkańca Śremu, który w miejscu zamieszkania, w szafce przy łóżku oraz pod pościelą, posiadał blisko 60 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 4. Włamywacz zatrzymany i ukarany

  Kryminalni ze Śremu zatrzymali 29-letniego włamywacza, który włamał się do domu w budowie i ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 2 000 złotych. Skradzione mienie wróciło do pokrzywdzonych, a amator cudzej własności trafił do policyjnego aresztu celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym, które już znalazło swój finał w sądzie.

 5. Złodziejskie trio z Poznania zatrzymane

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali złodziejskie trio z Poznania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trzech mężczyzn zaplanowało kradzieże w śremskich marketach i w sumie ukradli z nich towar o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Sprawcy kradzieży przyznali się do zarzucanego im czynu, a całe skradzione mienie wróciło na sklepowe półki. Teraz amatorów cudzego mienia czeka sprawa w sądzie.

 6. Policjanci apelują o jazdę z „prędkością bezpieczną”

  Dziś, na drodze relacji Koszkowo - Dolsk doszło do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący VW Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył opla, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z Renault Trafic. Kierujący samochodem marki VW Golf z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci przypominają o tym, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”.

 7. Policjanci przygotują świąteczne prezenty dla Magdy, Wiktorii, Żanetki, Błażeja i Adasia

  Komenda Powiatowa Policji w Śremie włączyła się w akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja”. Z związku z tym przedsięwzięciem policjanci i pracownicy cywilni śremskiej Policji przygotują świąteczne prezenty dla Magdy, Wiktorii, Żanetki, Błażeja i Adasia.

 8. 997 zostanie przekierowany do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

  21 listopada br. w Śremie numer alarmowy 997 zostanie przełączony do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia i rozmowa odbywać się będzie z operatorem numeru 112, a nie z policjantem.

 9. Policjanci ze Śremu odzyskali mercedesa skradzionego w Pleszewie - video

  Policjanci patrolówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odzyskali pojazd Mercedes-Benz Sprinter, który skradziony został w Pleszewie. Mundurowi zatrzymali też złodzieja samochodu, którym okazał się ojciec właściciela pojazdu.

 10. Policjanci i pracownicy śremskiej Komendy wsparli chorych chłopców

  Policjanci i pracownicy śremskiej Komendy wsparli charytatywny bieg zorganizowany w Śremie pn. „6 Sztafeta 20 Października”. Przed imprezą w jednostce zebrano 435 złotych, które przekazano na leczenie bliźniaków Michałka oraz Krzysia cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe.