KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. Narkotykowy diler w areszcie

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 21-letniego dilera, który handlował narkotykami. Mężczyzna sprzedawał marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnego towaru. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratury i zastosował wobec narkotykowego dilera trzymiesięczny areszt.

 2. Policyjne zaduszki

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspólnie z policyjnymi emerytami, rencistami i ich rodzinami, podczas uroczystej mszy św., oddali hołd tym funkcjonariuszom, którzy odeszli.

 3. Policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych

  Śremscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy nie stawiali się do odbycia kar orzeczonych przez sąd. Jeden z nich poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i przez 5 lat ukrywał się na terenie Niemiec, a drugi przez 2 lata ukrywał się na terenie Gdyni, gdzie ułożył sobie życie rodzinne. Trzech zatrzymanych trafiło do Aresztów Śledczych w Poznaniu oraz Gdańsku i tam odbywają kary pozbawienia wolności. Dwóch kolejnych skorzystało z możliwości uiszczenia grzywny za popełnione wykroczenia.

 4. Święto Policji 2019 roku w Śremie – 100. rocznica powołania Policji Państwowej

  18 lipca 2019 roku odbyły się jubileuszowe obchody Święta Policji w Śremie zorganizowane z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Policjanci i pracownicy śremskiego garnizonu bardzo uroczyście uczcili doniosłą i dla policyjnej formacji ważną rocznicę.

 5. Wyróżnienia dla pracowników śremskiej Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie wyróżnił pracowników cywilnych śremskiej Policji przyznając im nagrodę w postaci dodatkowego urlopu wypoczynkowego.

 6. Policjanci zabezpieczali niewybuch

  Śremscy policjanci zabezpieczali dziś niewybuch. Pocisk artyleryjski został znaleziony na terenie firmy w Śremie, podczas prac budowlanych. Ostatecznie został zabrany przez saperów z Poznania. Policjanci apelują, aby nie podejmować prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk.

 7. Pochwały i nagrody dla policjantów

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie wyróżnił policjantów za wzorowe wykonywanie zadań służbowych w III kwartale 2019 roku. Funkcjonariusze otrzymali pochwały i nagrody pieniężne.

 8. Tragiczny w skutkach wypadek w Śremie

  Dziś, w Śremie na ulicy Zamenhofa, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący hyundaiem, na przejściu dla pieszych, potrącił rowerzystę. Kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu.

 9. Rozpoczęcie roku z wyróżnieniami dla uczniów klas policyjnych

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych wręczył Klaudiuszowi Bartkowiakowi, uczniowi klasy policyjnej, pamiątkowy medal. Wspólnie ze Starostą Śremskim oraz Dyrektorem tej placówki mianował też młodzież z klas policyjnych na stopień kadeta, starszego kadeta i nadkadeta.

 10. Świadków potrącenia 12-latka na hulajnodze prosimy o kontakt z Policją

  Policjanci z Wydziału Prewencji prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek, w Śremie na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Staszica. Kierujący samochodem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 12-latka poruszającego się na hulajnodze. Świadków kolizji prosimy o kontakt z Policją.