KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa
PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem – Kórnik

  Wczoraj, na drodze relacji Śrem – Kórnik, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym Audi A6 nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego i będąc w jego trakcie doprowadził do czołowego zderzenia, z jadącym z przeciwnego kierunku, motocyklem. Kierujący motocyklem zmarł w szpitalu.

 2. Areszt w związku z podejrzeniem znęcania się nad dzieckiem

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 24-letnią mieszkankę Śremu, a jej 17 miesięcznego synka przekazali pod opiekę rodziny pełniącej funkcję pogotowia opiekuńczego. Kobieta usłyszała zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad chłopczykiem. Decyzją sądu trafiła do aresztu.

 3. Komendant wyróżnił technika kryminalistyki i dzielnicowego

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Sławomir Jądrzak wyróżnił sierż. Dominika Kapałę za zajęcie III miejsca podczas eliminacji wojewódzkich konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2017 roku - kategoria: technik kryminalistyki" i mł. asp. Tomasza Kolańskiego za zajęcie I miejsca w powiecie śremskim w plebiscycie „Asy Bezpieczeństwa Dzielnicowy Wielkopolski 2017”.

 4. Służby współdziałały w sytuacji kryzysowej

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w ramach ćwiczenia dowódczo-sztabowego, sprawdzali i doskonalili współdziałanie z Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego. Chodziło o to, aby zweryfikować przygotowane rozwiązania systemowe w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Ćwiczeniom przyglądali się szefowie służb biorących udział w działaniach, którzy na bieżąco omawiali realizowane czynności.

 5. Komendant spotkał się z dziennikarzami

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Sławomir Jądrzak spotkał się dziś z przedstawicielami lokalnych mediów. Szef śremskiej Policji odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące jego kariery zawodowej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poprawy warunków pracy policjantów. Komendant Jądrzak mówił też o nowej filozofii pracy dzielnicowych i zadeklarował swoją otwartość na współpracę z dziennikarzami.

 6. Pokłócił się z dziewczyną i w gniewie zniszczył zabawki dzieciom

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który zniszczył wyposażenie placu zabaw na terenie przedszkola powodując straty w wysokości 6 000 złotych. Z ustaleń wynika, że sprawca najpierw pokłócił się ze swoją dziewczyną, a następnie upił się i w gniewie kopał, przewracał i uderzał w sprzęt służący dzieciom.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

  Sierż. Marcin Dopierała z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, po zakończonej służbie, podjął pościg i zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 30-latek, mający ponad dwa promile alkoholu w organizmie, został przez policjantów ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

 9. Asp. szt. Grzegorz Bruss przeszedł na emeryturę

  Dziś, w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Grzegorza Brussa, który w Policji służył ponad 25 lat. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od szefa śremskiej Policji mł. insp. Sławomira Jądrzaka oraz jego Zastępcy mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka.

 10. Dzień Przedsiębiorczości w śremskiej Komendzie

  W ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Dzień Przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedzili uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie, którzy niebawem staną przed wyborem swojej drogi zawodowej, wiele dowiedzieli się o policyjnej służbie i misji Policji.