KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH

Najczęściej czytane

 1. Policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu listonoszowi, który rozwoził przesyłki

  Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu listonoszowi, który rozwoził przesyłki mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz 54-latek odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

 2. ŻYCZENIA

  NIECH ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA BĘDĄ DLA PAŃSTWA SPOKOJNE I BEZPIECZNE. NIECH BĘDĄ CZASEM REFLEKSJI, WYCISZENIA, UCIECZKI OD CODZIENNOŚCI I ZARAZEM WESOŁYCH SPOTKAŃ W RODZINNYM GRONIE. WIELU Z NAS PODCZAS TYCH ŚWIĄT BĘDZIE W SŁUŻBIE I DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ, ABY W POWIECIE ŚREMSKIM BYŁY TO BEZPIECZNE ŚWIĘTA. WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY KIEROWNICTWO, POLICJANCI I PRACOWNICY CYWILNI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŚREMIE

 3. Komendant wprowadził nowych Naczelników

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak za lata wzorowej służby podziękował przechodzącemu na emeryturę asp. szt. Maciejowi Głochowiakowi Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego i jego obowiązki powierzył asp. Dawidowi Lempaszak, a obowiązki Zastępcy Naczelnika tego Wydziału powierzył asp. Jarosławowi Kmiecik.

 4. Spotkanie wigilijne w KPP

  W dniu 20 grudnia 2017 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie odbyło się spotkanie opłatkowe, na które Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak zaprosił funkcjonariuszy, pracowników cywilnych naszej jednostki, oraz przedstawicieli władz samorządowych gmin i powiatu śremskiego, oraz kierownictwo służb mundurowych naszego powiatu.

 5. Policjanci ustalili i zatrzymali napastników, którzy trafili do aresztu

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy zaciągnęli śremianina do piwnicy, gdzie kopali go i szarpali, a następnie ukradli mu ponad 11 tysięcy złotych i dwa telefony komórkowe. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec napastników trzymiesięczny areszt.

 6. Komendant uhonorował policjantów

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak mianował i powierzył obowiązki policjantom na wyższych stanowiskach służbowych, podwyższył funkcjonariuszom dodatki, a także wręczył im nagrody za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Szef śremskich stróżów prawa w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podziękował także za lata ofiarnej służby przechodzącemu na emeryturę podinsp. Ireneuszowi Walczakowi.

 7. Policjanci przekazali "Szpikową paczkę" choremu Hubertowi

  Śremscy policjanci na czele z Zastępcą Komendanta mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem udali się do małej wioski w powiecie krotoszyńskim, aby osobiście przekazać "Szpikową paczkę" choremu Hubertowi i jego rodzinie. To była niezapomniana wizyta. Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić 17-latka, który mimo choroby jest pogodnym, wesołym i grzecznym chłopakiem pełnym pasji i zainteresowań.

 8. W trzy godziny włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane

  Śremskim policjantom wystarczyły trzy godziny, aby ustalić i zatrzymać dwóch włamywaczy, którzy z garaży szkoły w gminie Brodnica ukradli kosy i kosiarki spalinowe, prostownik samochodowy, kilka zbiorników oleju napędowego oraz wertykulator. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a skradzione mienie wróciło na teren szkoły. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Włamywaczom grozi więzienie.

 9. Policjanci i pracownicy śremskiej Komendy przygotowali dla dzieci wymarzone prezenty

  Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się w akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja” i przygotowali prezenty dla niepełnosprawnych dzieci, które w listach napisały o czym marzą.

 10. Posiadał amfetaminę i marihuanę - został zatrzymany

  Policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 19-latka, który posiadał amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.