Aż 215 kierowców sprawdziło swoje pojazdy! - Sprawdzili samochody - KPP Śrem

Sprawdzili samochody

Aż 215 kierowców sprawdziło swoje pojazdy!

nie_po_oczach_12_29.10.2012rMimo niesprzyjającej aury aż 215 kierowców sprawdziło swoje pojazdy w ramach dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej NIE PO OCZACH, która od 16 lat odbywa się w Śremie na terenie Stacji Kontroli Pojazdów mieszczącej się przy ulicy Sikorskiego.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno- zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione.
Mając to na uwadze śremska Policja od 16 lat zaprasza kierowców do udziału w policyjnej akcji prewencyjnej "N I E  P O O C Z A CH", która organizowana jest wspólnie ze Stacją Kontroli Pojazdów Narożny - Duszyński, a także Radą Programu Bezpieczne Miasto w Śremie i Starostą Śremskim.

W tym roku zaprosiliśmy kierowców w miniony weekend – 27 i 28 października. W ramach akcji odbyło się nie tylko bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, ale także sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego oraz gaśnic.

 

W czasie trwania akcji policjanci śremskiej drogówki: mł. asp. Piotr Bilski oraz mł. asp. Zbigniew Michalak odpowiadali też na nurtujące kierowców pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sobotę, 27 października, mimo bardzo niesprzyjającej aury, kierowcy z zainteresowaniem wzięli udział w praktycznym pokazie użycia gaśnicy samochodowej, a tym razem gaszono palący się, samochodowy silnik.

Pomimo ataku zimy w sobotę, 27 października kierowcy nie zawiedli. Tego dnia w policyjnym przedsięwzięciu wzięło udział 127 kierowców, a ogółem przez dwa dni Stację Kontroli Pojazdów przy ulicy Sikorskiego w Śremie odwiedziło aż 215 kierowców!!!

Dodatkową atrakcją dla kierowców, którzy sprawdzili swoje pojazdy podczas akcji jest udział w konkursie z nagrodami pt. "Nie po oczach". Niebawem odbędzie się losowanie nagród!

Tradycyjnie też obok wymienionych wyżej partnerów w przedsięwzięcie włączyło się wiele podmiotów pozapolicyjnych działających w powiecie śremskim na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych podczas akcji.

nie_po_oczach_8

nie_po_oczach_9

nie_po_oczach_10

nie_po_oczach_11

nie_po_oczach_12

nie_po_oczach7

nie_po_oczach_10.2012

nie_po_oczach_1

Fot. 1x Jan Zalewski Tydzień Ziemi Śremskiej