Policjant Ruchu Drogowego

Sierż. szt. Michał Kasprzak jednym z najlepszych policjantów drogówki w kraju

dsc_4934_mk_19.07.2011rSierż. szt. Michał Kasprzak ze śremskiej Policji jest jednym z najlepszych policjantów drogówki w kraju. Funkcjonariusz ten reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbył się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tam zajął bardzo wysokie IV miejsce.

Przypomnijmy, że nasz kolega najpierw zwyciężył finał wojewódzki XXIV edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbył się 8 czerwca w Poznaniu i w związku z tym, jako najlepszy policjant drogówki w Wielkopolsce, reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim tego przedsięwzięcia.

Finał ogólnopolski trwał 3 dni. 20 czerwca br. do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przyjechali najlepsi policjanci drogówki z całego kraju. Każde województwo było reprezentowane przez dwóch funkcjonariuszy. W sumie do finału ogólnopolskiego tego konkursu zakwalifikowało się 17 dwuosobowych ekip. Ponadto jedna drużyna reprezentowała też Żandarmerię Wojskową.

36 zawodników musiało wykazać się szeroką wiedzą i dużymi umiejętnościami. Nasz kolega świetnie wypadł i w konkurencji teoretycznej i w konkurencjach praktycznych.

Bardzo trudne testy wiedzy zaliczył bardzo dobrze – był II w tej konkurencji. II miejsce zajął też w ręcznej regulacji ruchem drogowym na jednym z warszawskich skrzyżowań. Wysokie III miejsce zajął w konkurencji – jazda sprawnościowa motocyklem. Była to yamaha o pojemności 600 cm3 i mocy 102 KM - pojazd przystosowany do szybkiej jazdy po autostradzie, a funkcjonariusze musieli pokonać trudny tor przeszkód. Tu warto dodać, że w naszej jednostce nie mamy motocykla. Dobrze naszemu koledze poszła też ostatnia konkurencja, czyli jazda samochodem na czas i po torze z przeszkodami. O ogromnej rywalizacji w tej konkurencji świadczy fakt, że kilkunastu zawodników przejechało tor bezbłędnie, a różnice czasowe między nimi były rzędu kilkunastu tysięcznych sekundy. Śremski policjant zajął w tej konkurencji IX miejsce. I tak właściwie nasz kolega słabiej zaliczył tylko pierwszą konkurencję jaką było strzelanie, ale przy takim poziomie rywalizacji najdrobniejsze potknięcie może zaważyć na końcowym wyniku.

Ostatecznie reprezentujący wielkopolską Policję sierż. szt. Michał Kasprzak z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zajął bardzo wysokie IV miejsce i tak niewiele brakowało do III.

My cały czas jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć sierż. szt. Michała Kasprzaka. Tak było już po finale wojewódzkim. Jak trafnie ujął to dziennikarz z naszego lokalnego tygodnika: “samo wejście do finału krajowego to już wielki sukces policjanta z niewielkiego miasteczka, któremu przyszło rywalizować z policjantami, którzy na co dzień regulują ruchem w wielkich aglomeracjach, jeżdżą na szybkich policyjnych motocyklach czy wprawiają się w szybkiej, płynnej jeździe policyjnymi samochodami”. Po finale ogólnopolskim za cytowanym już dziennikarzem trzeba koniecznie powtórzyć – TO JEST NAPRAWDÊ WSPANIAŁY WYCZYN.

Naszemu koledze GRATULUJEMY sukcesu!!! Jego sukces to także promocja śremskiej Policji, nie tylko w naszym województwie, ale i całym kraju.

Poniżej zdjęcia z finału ogólnopolskiego konkursu.

dsc_4156_19.07.2011

dsc_4680_19.07.2011

dsc_4934_19.07.2011

dsc_5715_19.07.2011

dsc_5845_19.07.2011 

 

dsc_6021_2_19.07.2011

Warto dodać, że ranga tego policyjnego konkursu jest bardzo wysoka, dlatego w ceremonii zakończenia XXIV edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku” uczestniczyli m. in. : Adam Rapacki Podsekretarz Stanu w MSWiA oraz gen. insp. Andrzej Matejuk Komendant Główny Policji.