Jesteśmy dumni z sierż. szt. Michała Kasprzaka - Policjant Ruchu Drogowego - KPP Śrem

Policjant Ruchu Drogowego

Jesteśmy dumni z sierż. szt. Michała Kasprzaka

dsc06448_najlepszypolicjantkonferencja_10.06.2011rW związku z sukcesem naszego kolegi sierż. szt. Michała Kasprzaka, który zwyciężył finał wojewódzki XXIV edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, w miniony piątek, 10 czerwca w śremskiej Komendzie zorganizowaliśmy konferencję prasową.

Pracujemy z najlepszym policjantem drogówki w Wielkopolsce, który w dniach 20-22 czerwca br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie będzie reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszego kolegi i chcieliśmy, za pośrednictwem lokalnych mediów, powiedzieć o tym mieszkańcom naszego powiatu.

Spotkanie z dziennikarzami rozpoczął nadkom. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, który mówił o samej genezie konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku” i trybie przygotowań do niego. Podkreślił też, iż w związku z formułą tego przedsięwzięcia i jego wysokim poziomem sierż. szt. Michał Kasprzak wykazał się wszechstronnością wiedzy i umiejętności. Nadkom. Konrad Bartłomiejczak w imieniu podinsp. Piotra Leciejewskiego Komendanta Powiatowego Policji w Śremie złożył też gratulacje sierż. szt. Michałowi Kasprzakowi.

W dalszej części spotkania sierż. szt. Michał Kasprzak szczegółowo omówił wszystkie konkurencje, które odbyły się 8 czerwca w Poznaniu w ramach finału wojewódzkiego, a więc: strzelanie, dwa rodzaje testów wiedzy, jazdę motocyklem na czas po wyznaczonym, ciasnym torze, jazdę sprawnościową samochodem z tzw. „talerzem Stewarta” oraz ręczną regulację ruchem drogowym. Tak, jak już informowaliśmy śremski policjant wygrał dwie konkurencje, a mianowicie: ręczną regulację ruchem drogowym i jazdę sprawnościową samochodem. W jeździe motocyklem był III, a strzelanie i testy również zaliczył bardzo dobrze.

Ostatecznie policjant przywiózł pięć okazałych pucharów, z czego jeden od Marszałka Województwa Wielkopolskiego jest dla naszej jednostki. Dla Komendy policjant przywiózł także kolejne urządzenie do wykonywania szybkich badań na obecność lub nieobecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Mł. insp. Krzysztof Jarosz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu uhonorował naszego kolegę nagrodą pieniężną, którą w imieniu szefa wielkopolskiej Policji wręczył jego Zastępca mł. insp. Romuald Miling.

Podczas piątkowej konferencji sierż. szt. Michał Kasprzak wiele ciepłych słów uznania usłyszał także od: ks. Lecha Otty naszego Kapelana, kom. Roberta Radajewskiego Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. szt. Zbigniewa Broniarza Kierownika Referatu Ruchu Drogowego i kom. Ewy Kasińskiej rzecznika śremskiej Policji. Na zakończenie spotkania z dziennikarzami nasz kolega powiedział, że swój sukces dedykuje żonie i dzieciom.

Fot. Ewa Kasińska, Paweł Marciniak, Andrzej Borowiak. Część prezentowanych zdjęć została wykonana podczas konferencji prasowej w naszej jednostce, a pozostałe wykonano 8 czerwca w Poznaniu podczas finału wojewódzkiego XXIV edycji konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Roku".

dsc06435_najlepszypolicjantkonferencja_2011

dsc06443_najlepszypolicjantkonferencja_2011

dsc06446_najlepszypolicjantkonferencja_2011

dsc06448_najlepszypolicjantkonferencja_2011

dsc02964_najlepszypolicjant_2011 

dsc02965_najlepszypolicjant_2011 

dsc02499_najlepszypolicjant_2011

dsc03011_najlepszypolicjant_2011

dsc03013_najlepszypolicjant_2011