Po raz pierwszy jazda samochodem - Na motorowerach... - KPP Śrem

Na motorowerach...

Po raz pierwszy jazda samochodem

tuniej_motoryzacyjny_2013 Organizujemy kolejną, VII edycję etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Tym razem, po raz pierwszy w ramach turnieju, odbędzie się konkurencja związana z jazdą samochodem. Jak, co roku do organizacji przedsięwzięcia zaprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Śremie.

Turniej odbędzie się 18 kwietnia br. w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie. Wówczas wyłonimy drużynę, która będzie reprezentowała powiat śremski w etapie wojewódzkim tego turnieju.

Jak, co roku policjanci przeprowadzą testy wiedzy dla młodzieży, które będą dotyczyły zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po raz trzeci w ramach turnieju odbędzie się też sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

Będziemy też czuwali nad trzecim etapem turnieju, w którym uczniowie na motorowerze będą pokonywali specjalnie przygotowany odcinek.

W tym roku także, po raz pierwszy, odbędzie się konkurencja związana z jazdą samochodem. To nowość, chcemy jak najlepiej przygotować uczniów do etapu wojewódzkiego turnieju.

Główni organizatorzy tegorocznej edycji turnieju to: Komenda Powiatowa Policji w Śremie - Referat Ruchu Drogowego, Starostwo Powiatowe w Śremie - Referat Spraw Obywatelskich, Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie.