Działania ZNICZ 2019 - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Działania ZNICZ 2019

Od 31 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie będą prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne pod kryptonimem „BEZPIECZNY WEEKEND - ZNICZ 2019”. Mundurowi wszystkich uczestników ruchu drogowego proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności na drogach. 1 listopada w Śremie, w związku z pracami remontowymi ul. Al. Solidarności, nastąpią zmiany organizacji ruchu drogowego na drogach dojazdowych do cmentarza komunalnego.

Policyjne działania będą trwały do 3 listopada. Mają one na celu przede wszystkim zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.  

Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości 1 listopada poruszali się środkami komunikacji miejskiej lub pieszo. W przypadku poruszania się samochodem prosimy, aby nie zostawiać w autach dokumentów, portfeli i innych cennych rzeczy.

Apelujemy również do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa zwrócili większą uwagę na podstawowe zasady ruchu drogowego i nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz aby poruszali się w terenie niezabudowanym po właściwej stronie drogi.

Po raz kolejny przypominamy też, iż w związku z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym od 31 sierpnia 2014r., na każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, nałożony został obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widocznych dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Tradycyjnie już, 1 listopada policjanci na bieżąco, w zależności od potrzeb będą ręcznie kierowali ruchem. W związku z tym przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

Ponadto 1 listopada w Śremie, w związku z pracami remontowymi ul. Al. Solidarności, na ul. Sikorskiego nie będzie wjazdu w ul. Al. Solidarności. Na ul. Al. Solidarności, na odcinku od ronda im. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Grottgera – Puchalskiego będzie obowiązywał normalny ruch dwukierunkowy. Na dalszym odcinku ul. Al. Solidarności (od skrzyżowania z ul. Grottgera – Puchalskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy (w kierunku ul. Sikorskiego). Na ul. Grottgera i Malczewskiego w kierunku Cmentarza Komunalnego będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni. Na skrzyżowaniu ul. Grottgera – Chełmońskiego – Malczewskiego będzie obowiązywało pierwszeństwo przejazdu w ciągu Grottgera – Malczewskiego, natomiast ul. Chełmońskiego będzie podporządkowana tym ulicom. Na wyjeździe z ul. Grottgera w ul. Al. Solidarności będzie zakaz skrętu w lewo, w kierunku ul. Sikorskiego. Na całej ul. Fabrycznej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy (w kierunku ul. Kolejowej). Nie będzie wjazdu w ul. Fabryczną od strony ul. Kolejowej. Na pozostałych odcinkach będzie obowiązywał normalny ruch bez zmian.

ZAKAZ RUCHU CIĘŻARÓWEK!

W dniach 31.10 i 01.11.2019 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton /z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów/, i tak:
31 października - w godz. 18.00-22.00
01 listopada - w godz. 08.00-22.00

/ Ewa Kasińska / film: KWP P-ń / foto: srem.pl /

Ładowanie odtwarzacza...