Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu, który w Wyrzece, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędził z prędkością 109 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi. Mundurowi ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

17 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Wyrzece.

Około godz. 09.35 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Mondeo. Kierujący autem, 32-letni mieszkaniec Głogowa, pędził z prędkością 109 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Z powodu znacznej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści!

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu tym:

  • gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
  • gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
  • dłuższa droga hamowania,
  • dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów,
  • większa długość drogi odrzutu pojazdów uczestniczących w wypadku, co oznacza możliwość odrzucenia pojazdu na chodnik lub na przeciwny pas ruchu i uwikłanie w wypadek dodatkowych uczestników ruchu.

Apelujemy do kierowców o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

/ Ewa Kasińska / KGP /