Aby na drogach było bezpieczniej - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Aby na drogach było bezpieczniej

Komenda Powiatowa Policji w Śremie organizuje kolejne edycje działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 29 marca odbędzie się XI edycja akcji „Rowerem bezpiecznie”, 11 kwietnia XVII konkurs „Bezpiecznie na drodze”, a 16 kwietnia XIII edycja etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Można by rzecz, że śremska Policja dwoi się i troi, aby w ruchu drogowym było bezpieczniej. Oprócz codziennych, licznych kontroli drogowych, funkcjonariusze realizują cały szereg różnych akcji i działań edukacyjnych, które organizują z różnymi podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia kilku przedsięwzięć.

29 marca br. w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, dla dzieci z klas III szkół podstawowych, odbędzie się XI edycji akcji pn. „Rowerem bezpiecznie”. W ramach przedsięwzięcia uczniom przekazane zostaną informacje o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów, przepisach dotyczących ruchu rowerów, o tym jak przygotować jednoślad do sezonu i zabezpieczyć go przed kradzieżą, a także o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. A wszystko po to, aby do tematu zbliżających się wiosennych wycieczek rowerowych podejść kompleksowo i przekazać najmłodszym, jak najwięcej informacji, które mogą im się przydać w ruchu drogowym. Poza tym właśnie uczniowie klas III są jeszcze przed egzaminem na kartę rowerową. Tak więc przekazywana im wiedza z pewnością się przyda, zarówno na drodze, jak i podczas egzaminu.

11 kwietnia br. w Klubie Relax, dla uczniów klas III ze szkół podstawowych gminy Śrem, odbędzie się XVII konkurs „Bezpiecznie na drodze” organizowany z inicjatywy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie. Głównym celem tego projektu jest edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym.

16 kwietnia br. policjanci śremskiej drogówki na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie przeprowadzą XIII edycję etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w skali kraju organizowany jest po raz XXIII. Będzie test wiedzy, zadanie ratownicze, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat śremski w finale wojewódzkim tego turnieju.

Mimo szeregu różnych działań nie jesteśmy w stanie być wszędzie, dlatego po raz kolejny APELUJEMY o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w ruchu drogowym. Aura jest kapryśna i na razie nie zachęca do aktywnego wypoczynku, ale pewnie niebawem się zmieni. Chętniej będziemy spacerowali, siadali na rower i na drogach będzie też więcej motocyklistów. Tak więc chcielibyśmy, żeby każdy uczestnik ruchu drogowego zdawał sobie sprawę z tego, że jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze.

/ Ewa Kasińska /