Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie

W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", która odbyła się na wielkopolskich drogach, policjanci przypominali kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków. Śremscy mundurowi ujawnili 19 wykroczeń, w tym 18 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

8 lipca br. odbyła się akcja "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji". Policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tej akcji było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

Policjanci śremskiej drogówki, w ciągu czterech godzin, skontrolowali 25 pojazdów, w tym 16 samochodów osobowych, 7 ciężarówek i 2 motocykle. Mundurowi ujawnili 19 wykroczeń, w tym 18 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W działaniach wzięło udział czterech funkcjonariuszy.

Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

W kontekście trwających wakacyjnych wyjazdów przypominamy, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, mogą doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

/ EK / KWP P-ń /