Drogówka połączyła siły - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Drogówka połączyła siły

Policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp., Gostynia i Poznania wspólnie dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach powiatu śremskiego. W ciągu kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali 46 pojazdów, nałożyli również 46 mandatów karnych, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne i sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierujących. Mundurowi cały czas apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

22 maja br., przez kilka godzin, na terenie powiatu śremskiego, policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp., Gostynia i Poznania, prowadzili wspólne działania, których celem było ujawnianie kierujących zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W sumie mundurowi skontrolowali 46 pojazdów, w tym 35 samochodów osobowych i 11 busów. Funkcjonariusze nałożyli 46 mandatów karnych, w tym było aż 27 mandatów za przekraczanie przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 dowody rejestracyjne.

W związku z akcją policjanci zorganizowali również posterunki kontrolne i w sumie przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 453 kierujących. Na szczęście wszyscy byli trzeźwi.

To już kolejne takie, wspólne działania i funkcjonariusze drogówki zapowiadają, że cyklicznie będą one powtarzane.

Policjanci cały czas apelują o rozwagę i szczególną ostrożność w ruchu drogowym. Przypominają też o tym, że większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

/ Ewa Kasińska /