PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH

Już jutro Wielkopolska Policja rozpocznie działania kontrolno-prewencyjne pk. „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Dziś kontynuujemy akcję edukacyjną, aby uświadomić kierującym, że PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH, a 22 i 23 marca policjanci będą realizowali działania kontrolno-prewencyjne. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze wykroczenie związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, bo to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych!

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji nie tylko w powiecie śremskim, ale w ogóle na polskich drogach. Jest ona kontrolowana przez policjantów każdego dnia. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

W dniach 22 i 23 marca br. na terenie całego województwa wielkopolskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pk. „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Policjanci będą kontrolowali prędkość pojazdów oraz zachowania kierujących stanowiące zagrożenie dla pieszych. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie.

Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać!

/ EK / RR /

Ładowanie odtwarzacza...