Śremska drogówka na posterunku - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Śremska drogówka na posterunku

Śremska drogówka jest na posterunku każdego dnia i w nocy. Właśnie w nocy, z soboty na niedzielę, mundurowi z drogówki udaremnili dalszą jazdę piratowi drogowemu, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 134 km/h i był pod wpływem alkoholu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, a była nim kierująca mercedesem, stracił uprawnienia do kierowania w poniedziałek, w Borgowie. Kobieta, nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, również nadmiernie przekroczyła prędkość.

Działania, akcje, codzienne patrole dróg wojewódzkich i kontrole ruchu drogowego, a wszystko po to, aby na drogach było bezpieczniej. Śremska drogówka jest na posterunku każdego dnia i w nocy.

17 lutego br., około godz. 23.55, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy Opel Vectra. Kierujący tym pojazdem, 30-letni mieszkaniec Śremu, w miejscowości Psarskie pędził z prędkością 134 km/h przy dopuszczalnej 60 km/h. Podczas kontroli mundurowi wyczuli też od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że 30-latek jest w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,20 mg/l.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a na jego konto wpłynęło 10 pkt. karnych. Opla zabezpieczyła pomoc drogowa, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

19 lutego br., o godz. 14.20, mundurowi z drogówki w Borgowie zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Kierująca autem, 39-letnia mieszkanka gminy Śrem, nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, pędziła z prędkością 103 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które straciła ona na 3 miesiące, oraz ukarali ją mandatem w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

Policjanci ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność w ruchu drogowym. Tym bardziej, że w najbliższy weekend, w związku z powrotami z zimowego wypoczynku, spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów.

/ Ewa Kasińska /