Wzmożone działania „Bezpieczne ferie 2018” - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Wzmożone działania „Bezpieczne ferie 2018”

Terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw znacznie się różnią. Jednak policjanci drogówki wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie 2018” prowadzą na terenie całego kraju od 12 stycznia do 25 lutego br.

Dzieci w Wielkopolsce na ferie muszą jeszcze troszeczkę poczekać. U nas rozpoczną się one 12 lutego br. Jednak policjanci śremskiej drogówki już od wczoraj prowadzą wzmożone działania związane z zimowymi wyjazdami, bowiem ferie mają dzieci z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego i część z nich na pewno będzie podróżowała, bądź z rodzicami bądź też w ramach grupowych wyjazdów na zorganizowane formy wypoczynku.

Działania skoncentrowane są przede wszystkim na bezpieczeństwie przewożenia dzieci oraz młodzieży, a polegają miedzy innymi na prowadzeniu wzmożonych kontroli autokarów i samochodów. 

W ramach sprawdzeń policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na to czy dzieci przewożone autokarami i samochodami osobowymi zapięte są odpowiednio pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Zwracana jest również uwaga na to, czy transportowany ładunek, np. bagaże, sprzęt narciarski, przewożone są w sposób niezagrażający bezpieczeństwu pasażerów.

Tradycyjnie prowadzone są kontrole stanu trzeźwości i prędkości prowadzonych pojazdów.

/ KGP / EK /