„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie kontrolują oświetlenie zewnętrzne pojazdów w ramach II edycji ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. W związku z tym przedsięwzięciem 2, 9 i 16 grudnia br. kierowcy będą też mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach TOTEM Sp. z o. o. w Śremie i Książu Wlkp.

W okresie jesienno-zimowym szczególnego znaczenia nabiera kwestia prawidłowego oświetlenia jezdni przed pojazdem. Kierowca mający światła, które świecą zbyt blisko może zauważyć pieszego praktycznie przed maską swojego samochodu. Z kolei jeśli w samochodzie światła będą ustawione zbyt wysoko, to kierowca oślepia innych uczestników ruchu.

Dlatego też od dziś, 28 listopada, śremscy policjanci, w ramach II edycji ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, szczegółowo sprawdzają oświetlenie pojazdów. Działania będą prowadzone do 17 grudnia br.

Kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani na stacje diagnostyczne. Wzorem roku ubiegłego, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane w dniach 2, 9 i 16 grudnia 2017 roku.

Aplikacja Yanosik doprowadzi kierowców do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

Na terenie powiatu śremskiego kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach TOTEM Sp. z o. o. w Śremie przy ul. Nowowiejskiego 3 i w Książu Wlkp. przy ul. Niepodległości 2.

Więcej na temat kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” znajdziesz tutaj - http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/151798,Twoje-swiatla-Twoje-bezpieczenstwo.html

/ KGP / EK /