Nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzili kolejne działania, podczas których zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas jednodniowej akcji mundurowi wylegitymowali 34 osoby, skontrolowali 26 pojazdów i nałożyli 22 mandaty karne. Funkcjonariusze najczęściej ujawniali nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów.

16 listopada br.  policjanci śremskiej drogówki prowadzili działania pn. „NURD”. Była to już kolejna akcja, podczas której mundurowi zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas jednodniowej akcji funkcjonariusze wylegitymowali 34 osoby, skontrolowali 26 pojazdów, ogółem ujawnili 29 wykroczeń i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Policjanci nałożyli 22 mandaty karne, w tym 7 mandatów za nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów, 3 mandaty za nieprawidłowe zachowania pieszych i 1 mandat za nieprawidłowe zachowanie rowerzysty. Funkcjonariusze w 5 przypadkach pouczyli sprawców wykroczeń, a na 2 z nich będą skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

/ EK, ŁM /