Podsumowanie akcji "Znicz 2017" - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Podsumowanie akcji "Znicz 2017"

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali akcję „Znicz 2017”. Od 27 października do 2 listopada na terenie powiatu śremskiego nie doszło do poważniejszego zdarzenia w ruchu drogowym, ale dla funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drogach był to pracowity czas.

Od 27 października do 2 listopada br. śremscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „ZNICZ 2017”.

W sumie, w ramach akcji, funkcjonariusze drogówki wylegitymowali 183 osoby i nałożyli 108 mandatów karnych, w tym 69 za przekraczanie przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali też 11 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

W czasie trwania działań „Znicz 2017” na terenie powiatu śremskiego nie doszło do poważniejszego wypadku w ruchu drogowym. Odnotowano jedynie 13 kolizji, w tym do 6 z nich doszło 2 listopada. Natomiast 1 listopada na terenie powiatu śremskiego nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego. 27 października policjanci pracowali na miejscu 3 kolizji, 28 października na miejscu 1 kolizji, 29 również nie odnotowano żadnego zdarzenia, 30 mundurowi wykonywali czynności na miejscu 1 zdarzenia i 31 na miejscu 2 kolizji.

Z analizy przeprowadzonej przez policjantów drogówki wynika, że do kolizji dochodziło głównie z uwagi na to, że kierujący nie dostosowali prędkości do panujących warunków na drodze. W związku z tym funkcjonariusze cały czas apelują o to, aby dostosowywać prędkość do warunków ruchu. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

/ EK /