Policjanci przekazali odblaski dzieciom z gminy Książ Wlkp. - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Policjanci przekazali odblaski dzieciom z gminy Książ Wlkp.

Realizując program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!” śremscy policjanci spotkali się z uczniami klas I szkół podstawowych z gminy Książ Wlkp. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowali dla 7 – latków lekcje o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym. Dzieci otrzymały też odblaski, uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant i z radością witały sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji.

27 września br. policjanci oraz pracownicy Klubu Relax, w ramach realizacji policyjnego programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!”, zorganizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i przeprowadzili dwa, profilaktyczne spotkania z pierwszakami z gminy Książ Wlkp. Pierwsze odbyło się w Mchach, a drugie na Rynku w Książu Wlkp.

W specjalnie przygotowanych, plenerowych lekcjach o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, wzięło udział blisko 100 dzieci z 6 szkół. Wszystkie one otrzymały elementy odblaskowe i uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant.

Gościem specjalnym spotkań był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, którego uczniowie z radością witali.

Na zakończenie spotkania w Książu Wlkp. pierwszaki z miejscowej szkoły przygotowały, dla policjantów oraz pracowników Klubu Relax, niespodziankę i zaśpiewały piosenkę o odblaskach.

/ Tekst: Ewa Kasińska, Foto: Elżbieta Kowalak i Wojciech Majchrzak Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej /