Aby dzieci były bezpieczne w ruchu drogowym - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Aby dzieci były bezpieczne w ruchu drogowym

bezpiecznadroga_30.09.09 Przy ruchliwym przejściu dla pieszych mieszczącym się w Śremie przy ulicy Grunwaldzkiej zorganizowaliśmy kolejną już edycję akcji profilaktycznej pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Dlatego od wielu lat spotykamy się właśnie z 7 – latkami, uczniami klas pierwszych, aby jak najwięcej powiedzieć im o bezpiecznym uczestnictwie pieszego w ruchu drogowym.

Podczas działań przeprowadziliśmy cztery edukacyjne spotkania. Ogółem wzięło w nich udział około  450 dzieci z klas pierwszych ze szkół podstawowych gminy Śrem. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalną lekcję w plenerze na temat bezpiecznego uczestnictwa pieszego w ruchu drogowym. Spotkania były podzielone na dwie części. W części pierwszej dzieci dowiedziały się od policjantów i strażników miejskich jak powinien zachowywać się pieszy w ruchu drogowym, aby był bezpieczny. Natomiast część druga to spotkanie i zabawa z Wartkiem maskotką powiatu śremskiego. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymywały elementy odblaskowe oraz kodeks drogowy małego pieszego.

Uczniowie wiele dowiedzieli się o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i niewątpliwie wiedza ta przyda się im na co dzień. Akcja spotkała się też z dużym zainteresowaniem kierowców i przechodniów, którzy zatrzymywali się interesując się jej przebiegiem.

Działania przygotowaliśmy wspólnie z przedstawicielami innych instytucji i firm, które podejmują na terenie powiatu śremskiego działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Wśród nich byli m. in.:  Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, przedstawiciele Firmy Skanska, Straż Miejska, Rada Programu Bezpieczne Miasto.

Fot. Andrzej Lazar

droga_30.09.09_6

droga_30.09.09_7

droga_30.09.09_5

droga_30.09.09_4

droga_30.09.09_3

droga_30.09.09_2

droga_30.09.09_1

droga_30.09.09