Listy do kierowców !!! - Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii - KPP Śrem

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii

Listy do kierowców !!!

W piątek 2 czerwca kierowcy przejeżdżający ulicą Staszica spotkali się z nietypową kontrolą drogową. W ramach cyklicznego programu profilaktycznego „Bezpieczny Tydzień” policjanci śremskiej jednostki wspólnie z uczniami szkoły podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie zorganizowali działania profilaktyczne w obszarze ruchu drogowego.

Uczniowie napisali listy, w których apelowali do kierowców o rozwagę na drogach i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.Zwycięzcy szkolnego konkursu Antoni Strzelec kl. Va, Bartek Worobiew kl. IVb oraz Patryk Wiśniewski kl. Vd. Podczas działań profilaktycznych w dniu 2 czerwca uczniowie ( autorzy listów ) wręczyli napisane listy kierowcom.

Przeprowadzone działania z „szóstką” zbiegły się w czasie z policyjną akcją „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, w której to mundurowi zwracali szczególna uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz to, żeby napisane listy krążyły w obiegu i trafiły do jak największej liczby kierowców.

 

/ K.Tomaszewski KPP w Śremie /

 

W załączeniu dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Telewizji „Relax” w Śremie materiał wideo dotyczący akcji.

 

 

 

( foto : Joanna Kowalska - koordynator Bezpiecznego Tygodnia w SP6 )