„Dzielnicowy bliżej nas” - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

„Dzielnicowy bliżej nas”

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla lokalnej społeczności i realizują program „Dzielnicowy bliżej nas”. W ramach tego projektu spotykają się z mieszkańcami, młodszymi i starszymi, rozmawiają z nimi o różnych problemach i starają się pomóc. Propagują bezpieczeństwo w szerokim tego słowa znaczeniu.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który odgrywa bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Dlatego w okresie wakacyjnym policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie starają się uczestniczyć w różnych, lokalnych inicjatywach. Dzięki temu są jeszcze bliżej mieszkańców i poszerzają wiedzę o tym, co ich trapi, budują zaufanie i nawiązują kontakty z osobami, z którymi mogą później zawiązywać lokalne koalicje na rzecz bezpieczeństwa.

Takie przedsięwzięcia są też okazją do tego, aby policjanci z dziećmi i młodzieżą mogli porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji i o zawodzie policjanta, co najmłodszych zawsze bardzo interesuje. Natomiast dorosłych mundurowi starają się informować o aplikacji mobilnej Moja Komenda oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak było m. in. na festynie rodzinnym w Psarskiem, gdzie prezentowała się także policyjna Grupa Realizacyjna.

/ Ewa Kasińska /