Policjanci realizują program „Dzielnicowy bliżej nas” - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Policjanci realizują program „Dzielnicowy bliżej nas”

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który odgrywa bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Dlatego dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają z nimi o różnych problemach i starają się pomóc. Propagują bezpieczeństwo w szerokim tego słowa znaczeniu. W ten sposób realizują założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Pora roku i aura sprzyjają organizatorom różnych przedsięwzięć, które odbywają się w plenerze. Przy tej okazji każda mała społeczność może się spotkać i wspólnie spędzić czas.

Policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie starają się również uczestniczyć w tych lokalnych inicjatywach. M. in. dzięki temu poszerzają swoją wiedzę dotyczącą tego, co trapi mieszkańców w ich służbowych rejonach, nawiązują kontakty z osobami, z którymi mogą później budować lokalne koalicje na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w danej, małej ojczyźnie.

W ten sposób dzielnicowi, cały czas, budują też zaufanie, które jest tak ważne we współpracy, przy realizacji różnych projektów.

Takie spotkania są też okazją do tego, aby z dziećmi i młodzieżą porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji, a dorosłych poinformować o aplikacji mobilnej Moja Komenda oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Poniżej zdjęcia z udziału dzielnicowych w przedsięwzięciach organizowanych w Drzonku i Dolsku.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Gimnazjum w Dolsku i Jarosław Hapak /