„Dzielnicowy bliżej nas-mój policjant” - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

„Dzielnicowy bliżej nas-mój policjant”

Śremscy policjanci podczas majówki w Książu Wlkp. wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Dzielnicowy bliżej nas-mój policjant”. Profilaktyczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie z miejscowym Centrum Kultury.

Od lat jednym z partnerów Komendy Powiatowej Policji w Śremie  w realizacji zadań z zakresu profilaktyki społecznej jest Centrum Kultury w Książu Wlkp.

Tym razem śremska Policja i Centrum Kultury w marcu br. ogłosiły konkurs plastyczny pt. „Dzielnicowy bliżej nas-mój policjant”, w którym mógł wziąć udział każdy przedszkolak i uczeń szkoły podstawowej z terenu gminy Książ Wlkp.

Chodziło o to, aby najmłodsi pokazali pracę dzielnicowych, którzy jako policjanci pierwszego kontaktu odgrywają bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności.  

W sumie na konkurs wpłynęło 108 prac, które jury oceniło w trzech kategoriach wiekowych i wyłoniło 12 laureatów. Nagrodzone i wyróżnione dzieci zostały uhonorowane 3 maja br. w amfiteatrze w Książu Wlkp., podczas „Majówki z Centrum Kultury”.

Tam sierż. szt. Arkadiusz Jankowski z zespołu ds. nieletnich i dzielnicowy sierż. szt. Robert Kaczmarek wręczyli nagrody najlepszym małym artystom. Przy tej okazji policjanci z dziećmi i młodzieżą rozmawiali o bezpieczeństwie i o zawodzie policjanta, co najmłodszych zawsze bardzo interesuje.

/ EK /