Przedszkolaki z wizytą u śremskich policjantów - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Przedszkolaki z wizytą u śremskich policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie gościły dzieci z Przedszkola w Manieczkach. Policjanci opowiadali maluchom o swojej pracy i przygotowali dla nich kilka niespodzianek. Wrażeń było dużo, a najmłodsi byli zainteresowani praktycznie wszystkim, co mówili i pokazywali im funkcjonariusze. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od mundurowych świecące odblaski i pluszowego sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji.

19 kwietnia br. śremskich policjantów odwiedziły 5 i 6 – latki z Przedszkola w Manieczkach. Dzielnicowi cyklicznie spotykają się z dziećmi z tej placówki, z którą od lat współpracują. Tym razem przedszkolaki przyjechały do Śremu, aby zobaczyć jak wygląda Komenda Policji i co się w niej dzieje.

Mundurowi najpierw zaprosili maluchy do sali odpraw. Tam dzieci dowiedziały się jak różnorodny sprzęt wykorzystują policjanci w swojej codziennej służbie i jak wiele zadań mają do wykonania.

Następnie przedszkolaki spotkały się z policyjnym owczarkiem Sidem. Maluchy zobaczyły jakie pies ma umiejętności i jak bardzo jest posłuszny, kiedy polecenia wydaje mu jego przewodnik.

Dalej przyszedł czas na to, aby zobaczyć policyjny, oznakowany radiowóz, łódź wykorzystywaną w sezonie letnim przez śremskich funkcjonariuszy oraz policyjny areszt.

Wrażeń było dużo, a dzieci były zainteresowane praktycznie wszystkim, co mówili i pokazywali im policjanci.

Na zakończenie przyszedł czas na to, aby porozmawiać o tym, jak ważne są odblaski dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Oczywiście wszystkie maluchy otrzymały od policjantów świecące opaski, które obiecały nosić. Mundurowi przekazali też dla przedszkola pluszowego sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji. Dzieci natomiast wręczyły policjantom piękną laurkę, którą wykonały wspólnie ze swoimi opiekunkami.

/ Ewa Kasińska /