„Mój dzielnicowy” i „Ze mną jesteś bezpieczny na drodze” - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

„Mój dzielnicowy” i „Ze mną jesteś bezpieczny na drodze”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych, gdzie przeprowadzili dwa edukacyjne spotkania. Z młodszymi dziećmi mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i zawodzie policjanta. Natomiast ze starszymi uczniami o cyberprzemocy, właściwych zachowaniach w szkole i podczas spotkań z rówieśnikami. Funkcjonariusze ogłosili też dwa konkursy pt. „Mój dzielnicowy” i „Ze mną jesteś bezpieczny na drodze”.

25 października br. śremscy policjanci gościli w Zespole Szkół Specjalnych. Tę wyjątkową placówkę mundurowi zawsze odwiedzają bardzo chętnie i są życzliwie przyjmowani przez całą społeczność szkolną.

Z młodszymi dziećmi funkcjonariusze rozmawiali o zawodzie policjanta, o tym kim jest dzielnicowy i czym on się zajmuje. Zwrócili też uwagę uczniów na wybrane elementy wyposażenia do służby. W dalszej części spotkania mundurowi podjęli temat bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym i rozdali dzieciom elementy odblaskowe.

Ze starszymi uczniami policjanci rozmawiali o cyberprzemocy, właściwych zachowaniach w szkole, w domu i podczas spotkań z rówieśnikami. Funkcjonariusze mówili też  o różnych aspektach bezpieczeństwa w ruchu drogowym  i o tym jak ważne jest to, aby sobie wzajemnie pomagać i być życzliwym dla innych.

Mimo deszczowej aury zarówno młodsze dzieci, jak i starsi uczniowie chętnie opuścili budynek szkoły, aby wspólnie ze swoim dzielnicowym mł. asp. Michałem Nowackim obejrzeć policyjny radiowóz. Natomiast podczas przerwy międzylekcyjnej, na prośbę starszych uczniów, dzielnicowy zagrał z nimi w piłkarzyki. Były emocje!

Na zakończenie wizyty w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych policjanci ogłosili dwa konkursy plastyczne: dla młodszych dzieci konkurs zatytułowany „Mój dzielnicowy”, a starsi uczniowie mają wykonać prace pt.  „Ze mną jesteś bezpieczny na drodze”.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Anna Szelejewska Zespół Szkół Specjalnych w Śremie /