Aby seniorzy byli bezpieczni - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Aby seniorzy byli bezpieczni

Aby chronić seniorów i dbać o ich bezpieczeństwo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie realizują projekt „Bezpieczny senior”. W ramach tej akcji mundurowi spotkali się z grupą liczącą blisko 300 osób. Funkcjonariusze ostrzegali, radzili i informowali.

Prowadząc działania o charakterze profilaktycznym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie spotykają się także z seniorami. A wszystko po to, aby zapobiegać wielu nieprzyjemnym sytuacjom, z którymi mogą spotkać się ludzie starsi. Na terenie powiatu śremskiego, co jakiś czas, również osoby z tej grupy naszego, lokalnego społeczeństwa stają się ofiarami różnych zdarzeń o charakterze kryminalnym oraz zdarzeń drogowych. Tak więc edukacja jest niezbędna. Mundurowi prowadzą ją w oparciu o zdarzenia odnotowane lokalnie, na terenie powiatu śremskiego, ale także przez Policję w skali całego kraju. W ten sposób policjanci starają się chronić seniorów.

19 czerwca br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie uczestniczyli w przedsięwzięciu pt. „Śremska Senioriada”, które zorganizowane zostało w Żurawcu przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” oraz Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej. W inicjatywie uczestniczyło 280 seniorów z powiatów: śremskiego, kościańskiego oraz poznańskiego. I choć grupa była naprawdę liczna policjanci zdołali skupić uwagę starszych osób, którym przekazali cały szereg ostrzeżeń, porad i informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji. Później seniorzy bardzo chętnie odwiedzali policyjny punkt konsultacyjny i zadawali różne pytania z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Nie zabrakło też ochotników, którzy pokonywali slalom w ALKOgoglach, które symulują zaburzenia, jakich doznaje przeciętna osoba po spożyciu alkoholu.

Podczas Senioriady z rąk Krystyny Szymańskiej Prezesa Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” oraz Wojciecha Majchrzaka z Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej, policjanci otrzymali pamiątkowe statuetki.

/ Ewa Kasińska /