Inicjatywy prewencyjne

Wizytówki z przydatnymi numerami telefonów trafią do wszystkich uczniów śremskiej "szóstki"

dsc08718_jk_10.10.2012

Podczas akcji zorganizowanej przez śremską Policję pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 6 otrzymały wizytówki z numerami telefonów alarmowych i tych, które mogą się im przydać w bardzo różnych sytuacjach. Docelowo, z inicjatywy pedagoga szkolnego Jolanty Kujawy - Wełyczko, każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie otrzyma w tym roku szkolnym wizytówkę z ważnymi numerami telefonów.

Podczas tegorocznego „Tygodnia Bezpieczeństwa”, który przypomnijmy z udziałem śremskiej Policji odbywał się w Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie w dniach od 7 do 11 maja, z inicjatywy pedagoga szkolnego Jolanty Kujawy – Wełyczko, powstał projekt wizytówki z numerami telefonów alarmowych oraz takich, które mogą przydać się uczniom w różnych sytuacjach. Pomysł Pani pedagog z „szóstki” bardzo się nam spodobał i cieszy nas to, że docelowo wszyscy uczniowie SP nr 6 otrzymają wizytówki.

Najpierw wręczyliśmy je pierwszakom. 28 września br. podczas naszej akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły” na jednym ze spotkań były dzieci ze wszystkich klas pierwszych śremskiej „szóstki”. Wówczas oprócz elementów odblaskowych każdy uczeń otrzymał też małą, ale naszym zdaniem cenną wizytówkę. Oprócz numerów alarmowych autorka projektu wizytówki Jolanta Kujawa – Wełyczko umieściła też na niej np. numer ogólnopolskiego telefonu zaufania 116 111, który służy dzieciom i młodzieży potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony.

Niebawem dzielnicowy st. sierż. Tomasz Kolański będzie gościł w Szkole Podstawowej nr 6, aby o bezpieczeństwie rozmawiać z uczniami klas IV, V i VI. Przy okazji tych spotkań  wszyscy uczniowie wymienionych klas także otrzymają wizytówki. Do końca roku szkolnego dostaną je również uczniowie klas II i III.

Pedagogowi szkolnemu Jolancie Kujawie - Wełyczko dziękujemy za długoletnią współpracę ze śremską Policją na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Cieszą nas wspólne działania podejmowane w obszarze prewencji kryminalnej i profilaktyki ruchu drogowego.

Poniżej na zdjęciu prezentujemy kilka wizytówek.

dsc08718_10.10.2012r