Policjanci z maluchami rozmawiają o bezpieczeństwie - Dzielnicowy przyjacielem dzieci - KPP Śrem

Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Policjanci z maluchami rozmawiają o bezpieczeństwie

_09.10.15_1Policjanci prewencji spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu śremskiego. W przedszkolach funkcjonariusze rozmawiają z maluchami o bezpieczeństwie dziecka w różnych sytuacjach i okolicznościach.

Od początku roku szkolnego, w związku z realizacją różnych programów prewencyjnych, policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą.

Funkcjonariusze zaglądają także do placówek przedszkolnych, gdzie z maluchami rozmawiają o bezpieczeństwie dziecka i pracy policjanta. Dzielnicowi odwiedzili m. in. przedszkolaków w Manieczkach. Po wizycie mundurowych dyrektor placówki przysłała podziękowania następującej treści:

KOMENDANT

POLICJI W ŚREMIE

Na ręce Pana Komendanta pragnę serdecznie podziękować Dzielnicowym za odwiedzenie naszego przedszkola. Panowie Piorunowski i Kolański przeprowadzili dla naszych przedszkolaków pogadankę na temat bezpiecznej drogi do przedszkola, a wielką atrakcją dla dzieci była możliwość zajrzenia do policyjnego radiowozu. Dzieci podzieliły się zdobytą wiedzą, wysłuchały też z uwagą ciekawostek o pracy policjanta. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie na wiosnę dla utrwalenia wiadomości i rozmowę o bezpieczeństwie w domu i postępowaniu w sytuacjach zagrożenia.

Z poważaniem

Violetta Łuszczewska

Dyrektor

Przedszkola w Manieczkach

 

Fot. Przedszkole w Manieczkach.

dscf6232_09.10.15_1

dscf6232_09.10.15_2

dscf6232_09.10.15