Policjanci sprawdzają sygnały od mieszkańców - Mapy zagrożeń - KPP Śrem

Mapy zagrożeń

Policjanci sprawdzają sygnały od mieszkańców

_kmzb_04.09.16r 

49 informacji przekazali internauci do Komendy Powiatowej Policji w Śremie przez pierwszych jedenaście dni działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej, bo 18 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

Przypomnijmy, że od 20 września br. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Przez pierwszych 11 dni, czyli do końca września br., za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 49 informacji od internautów. Z tego najwięcej, bo 18 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

I tak np. w związku ze zgłoszeniem o przekraczaniu dozwolonej prędkości na obwodnicy Śremu w rejonie miejscowości Kawcze policjanci drogówki w trakcie weryfikacji zagrożenia, w ciągu czterech dni, nałożyli w tym miejscu 14 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Tak więc zagrożenie to zostało uznane za potwierdzone, a miejsce jest objęte policyjną kontrolą. Podobnie jest w przypadku zgłoszenia o przekraczaniu dozwolonej prędkości w Trąbinku. 25 września br. policjanci drogówki tylko w ciągu półtorej godziny nałożyli tam 4 mandaty karne za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Natomiast 29 września br. ujawnili w tym miejscu, że kierujący VW, 26-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, pędził z prędkością 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych, 10 pkt. karnych oraz zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy. Zgłoszone przez internautów zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości policjanci potwierdzili także w innych miejscach, które są objęte policyjną kontrolą.

Analizując zgłoszenia od mieszkańców policjanci zwrócili uwagę także na to, iż na mapie pojawiło się kilka informacji dot. złej organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Gostyńską w Śremie. Funkcjonariusze weryfikując te zgłoszenia nie stwierdzili nieprawidłowości w oznakowaniu tego skrzyżowania. Jednakże o sprawie zostanie powiadomiony Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, do którego zwrócimy się o rozważenie możliwości zmiany organizacji ruchu poprzez przebudowę tego skrzyżowania bądź wprowadzenie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Ponadto wszystkie inne zgłoszenia internautów nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa są przez śremskich policjantów skrupulatnie sprawdzane. Obok policjantów drogówki informacje od obywateli sprawdzają także dzielnicowi, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz kryminalni.

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

ZAPRASZAMY - TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGóŁOWE INFORMACJE DOT. KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

Poniżej tabela zawierająca dane z KMZB dot. powiatu śremskiego za okres 20-30.09.2016r., która zawiera informacje o zgłoszeniach potwierdzonych, niepotwierdzonych i weryfikowanych.

Uruchomienie KMZB

20.09.2016

 

     

Informacja na dzień

30 września 2016 roku

       
 

          KPP Śrem

       
           
           

KATEGORIE

OGóŁEM

POTWIERDZONE

NIEPOTWIERDZONE

NOWE

WERYFIKOWANE

Akty wandalizmu

2

 

2

   

Bezdomność

0

       

Dzikie kąpieliska

0

       

Dzikie wysypiska śmieci

0

       

Kłusownictwo

0

       

Miejsca grupowania się małoletnich

1

 

1

   

Miejsca niebezpieczne na terenach wodnych

0

       

Nielegalna wycinka drzew

0

       

Nielegalne rajdy samochodowe

0

       

Nieprawidłowe oznakowanie drogi

1

 

1

   

Nieprawidłowe parkowanie

5

1

2

 

2

Niestrzeżone przejście przez tory

0

       

Niestrzeżony przejazd kolejowy

0

       

Niewłaściwa infrastruktura drogowa

1

1

     

Niszczenie zieleni

1

 

1

   

Poruszanie się po terenach leśnych quadami

0

       

Przekraczanie dozwolonej prędkości

18

9

4

 

5

Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych

8

1

5

 

2

Utonięcia

0

       

Używanie środków odurzających

1

 

1

   

Wypalanie traw

0

       

Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych

0

       

Znęcanie się nad zwierzętami

0

       

Zła organizacja ruchu drogowego

10

 

4

 

6

Żebractwo

1

 

1

   

RAZEM

49

12

22

0

15