"100 wioseł na 100-lecie Policji" - IPA - Region Śrem - KPP Śrem

IPA - Region Śrem

"100 wioseł na 100-lecie Policji"

Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Wartą pn. "100 wioseł na 100-lecie Policji". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane, aby symbolicznie, na sportowo uczcić 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

W sobotę, 7 września o godz. 10.00, funkcjonariusze i pracownicy śremskiej Policji wypłynęli dwuosobowymi kajakami z przystani turystyczno – rekreacyjnej w Gogolewie i pokonali w sumie trasę około 20 kilometrów. Spływ rzeką Wartą zakończyli na terenie przystani Marina w Śremie, gdzie odbył się piknik przy ognisku.

Uczestnicy spływu nie przestraszyli się opadów deszczu i mimo niesprzyjającej aury ciekawie i wesoło spędzili czas. Z poziomu kajaków podziwiali malownicze krajobrazy i nadwarciańskie tereny. Natomiast samo wiosłowanie zapewniło wysiłek fizyczny, po którym z chęcią posili się gorącą zupą i kiełbaskami, które usmażyli nad ogniskiem.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, który działa przy śremskiej Komendzie oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA – Region Śrem i odbyło się pod honorowym patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Śremie. Celem organizatorów było symboliczne uczczenie 100. rocznicy powołania Policji Państwowej oraz integracja środowiska policyjnego.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: uczestnicy spływu /