Zebranie i nowy Zarząd IPA Region Śrem - IPA - Region Śrem - KPP Śrem

IPA - Region Śrem

Zebranie i nowy Zarząd IPA Region Śrem

ipa_logoAsp. Roman Bruss został nowym Przewodniczącym Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region ŚremNatomiast Sekretarzem Zarządu został kom. Robert Radajewski, a jego zastępcą mł. asp. Grzegorz Bruss.

Nowy Zarząd IPA Region Śrem został wybrany wczoraj podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego, które odbyło się w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie. 

Przypomnijmy, że Region śremski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA powstał w 2007r. i obecnie liczy 29 członków. Podczas wczorajszego zebrania ustępujący przewodniczący mł. asp. Przemysław Flet przedstawił sprawozdanie z działalności IPA Region Śrem za 2009r. Wybierano także delegatów, którzy będą reprezentowali Region śremski podczas spotkania Zarządu Wojewódzkiego IPA. Ponadto do regionu przyjęto kolejnego członka, a asp. Roman Bruss jako nowy Przewodniczący Zarządu IPA Region Śrem poinformował o planach na najbliższy okres działalności.

O działaniach nowego Zarządu IPA Region Śrem będziemy informowali na bieżąco, a poniżej kilka ogólnych informacji o Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji.

"IPA to skrót od International Police Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji założonego 1 stycznia 1950 roku przez sierżanta Brytyjskiej Policji sir Arthura Troopa. Jest to niezawisłe stowarzyszenie łączące funkcjonariuszy policji z całego świata bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie. Przynależność do IPA zobowiązuje do przestrzegania Deklaracji Praw Człowieka, które zostały określone w 1948 roku. Stowarzyszenie posiada własne centrum informacyjno-szkoleniowe mieszczące się w Gimborn koło Kolonii w Niemczech. Celem organizacji jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. Do Stowarzyszenia należy obecnie 322.098 policjantów z 60. krajów. Od 1977 roku IPA jest największym stowarzyszeniem policyjnym na świecie i posiada statut konsultacyjny Rady Europy i status konsultacyjny Rady Spoleczno-Gospodarczej ONZ. Siedzibą stowarzyszenia jest Szwajcaria, a najwyższą władzą Kongres Światowy, odbywający się co 3 lata. Mottem stowarzyszenia w języku esperanto jest: "Servo per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń)." - cytat pochodzi ze strony internetowej  www.ipapolska.pl.