Debaty społeczne

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”, czyli o debacie w Kiełczynku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zorganizowali w Kiełczynku kolejną debatę społeczną otwierając tym samym cykl spotkań zatytułowanych „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”. Podczas spotkania poruszano tematy związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i programem „Dzielnicowy bliżej nas”. Mieszkańcy pytali o sprawy dotyczące bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym.

5 kwietnia br. w Świetlicy wiejskiej w Kiełczynku odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez śremską Policję. Zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie podinsp. Pawła Kiliańczyka do udziału w spotkaniu przyjęli przedstawiciele władz samorządowych - Burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Książ Wlkp. Sławomir Przybylski. Gościem debaty była także Sołtys wsi Kiełczynek Elżbieta Stępa.

Debatę rozpoczęło wystąpienie szefa śremskiej Policji, który przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu śremskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zdarzeń z gminy Książ Wlkp. Następnie głos zabrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak, który zaprosił do odwiedzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przedstawił najistotniejsze zagrożenia zdiagnozowane z wykorzystaniem tego narzędzia.

W dalszej części debaty Kierownik Rewirów Dzielnicowych mł. asp. Piotr Grzelczyk, w związku z realizacją programu „Dzielnicowy bliżej nas”, zaprosił do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda” i zapoznał uczestników spotkania z głównymi zadaniami policjantów-dzielnicowych.

Debata była również okazją do przypomnienia dzielnicowych z gminy Książ Wlkp. Mieszkańcom przedstawili się: asp. szt. Robert Obarski, asp. Zbigniew Barcz i sierż. szt. Dawid Wojciechowski.

Po wystąpieniach przedstawicieli Policji przyszedł czas na pytania od mieszkańców. Tradycyjnie już dotyczyły one głównie spraw związanych z bezpieczeństwem pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym.

Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe. Osoby uczestniczące w debacie wypełniły też ankiety, które stanowią swoiste, anonimowe badanie opinii o tym spotkaniu.

 

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Arkadiusz Jankowski /