Aktualności

Śremscy policjanci sprawdzili już blisko pięć tysięcy zgłoszeń od internautów

Data publikacji 12.09.2023

Przez 7 lat, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów. Najwięcej, bo aż 1 655 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 948 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania. Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi starają się wyeliminować dane zagrożenie. Bardzo cieszy nas to, że KMZB jest popularna i że mieszkańcy powiatu śremskiego z niej korzystają.

Przypomnijmy, że dokładnie od 20 września 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego. Tak więc za kilka dni minie 7 lat od kiedy, właśnie za pośrednictwem tej mapy, mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wszystkie sygnały od internautów, które wpływają do Komendy Powiatowej Policji w Śremie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane.

Od 20 września 2016 roku do 12 września br., czyli przez prawie 7 lat, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów. Najwięcej, bo aż 1 655 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 948 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania, 455 niewłaściwej infrastruktury drogowej, a 426 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Bardzo cieszy nas to, że KMZB jest popularna i że mieszkańcy powiatu śremskiego z niej korzystają.

Cały czas zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania nam  ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Aplikacja gwarantuje anonimowość i pewność, że każde zgłoszenie będzie poważnie traktowane i sprawdzone przez policjantów.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji - należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.

Jeszcze raz zwracamy uwagę na to, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl 

/ Ewa Kasińska, KGP /

Powrót na górę strony