Dzielnicowi przekazali karmę dla podopiecznych schroniska - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Dzielnicowi przekazali karmę dla podopiecznych schroniska

Data publikacji 30.06.2020

Jutro (1 lipca) Dzień Psa. Z tej okazji śremscy dzielnicowi przekazali karmę dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju, zarówno dla piesków, jak i kotków. Gajowym ogonkom życzymy, aby znalazły swojego człowieka, a wszystkim pieskom, aby zawsze były kochane przez swoich opiekunów, którzy będą się nimi właściwie opiekowali.

W miniony piątek, 26 czerwca, dzielnicowi ze śremskiego rewiru udali się do Gaju, aby z okazji zbliżającego się Dnia Psa przekazać karmę dla czworonogów ze schroniska. Oczywiście ustanowione święto naszych braci mniejszych było tylko pretekstem, aby przywieźć im smakołyki, bowiem od jakiegoś czasu, cyklicznie staramy się w Komendzie organizować zbiórki pożywienia dla gajowych ogonków.

Mundurowych powitała szefowa tego wyjątkowego miejsca na Ziemi Paulina Piasecka wraz z dzielnym Rowkiem, który był bardzo zainteresowany przywiezionymi przez policjantów prezentami.

Oczywiście to nie przypadek, że Dzień Psa przypada 1 lipca. Jak podają różne źródła, to właśnie w wakacje najwięcej piesków trafia do schronisk. A przecież kochają swoich właścicieli bezwarunkowo, są wyjątkowymi przyjaciółmi. W Gaju na swojego człowieka czeka wiele ogonków, także dzielny Rowek, który mimo tego, że porusza się przy pomocy specjalnego wózka jest wspaniałym czworonogiem. Życzymy mu, aby i on trafił do kochającej rodziny.

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to wielka odpowiedzialność, ale jeżeli zdecydujesz się na to, aby mieć w swoim domu lojalnego przyjaciela, który nigdy Cię nie zdradzi, to pamiętaj, że możesz adoptować gajowego ogonka.

/ Ewa Kasińska /