Złodziejski duet zatrzymany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Złodziejski duet zatrzymany

Data publikacji 18.06.2020

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli i zatrzymali dwóch złodziei, 26-latka i jego 14-letniego wspólnika. Amatorzy cudzej własności weszli do domu jednorodzinnego w gminie Książ Wielkopolski i ukradli biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości blisko 6 000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość zrabowanego mienia, które już wróciło do pokrzywdzonej. Sprawcy usłyszeli zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

8 czerwca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o kradzieży biżuterii i zegarków z domu jednorodzinnego w gminie Książ Wielkopolski.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że na terenie małej wioski w gminie Książ Wielkopolski, ktoś, przez otwarte okno, wszedł do domu jednorodzinnego i ukradł biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości blisko 6 000 złotych.

Prowadzona praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia dwóch złodziei. Okazali się nimi 26-latek oraz jego 14-letni wspólnik z Książa Wielkopolskiego.

17 czerwca br. złodziejski duet został zatrzymany. Amatorzy cudzej własności usłyszeli zarzuty, przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia. W czynnościach z udziałem nieletniego uczestniczyła matka chłopaka.

Policjanci odzyskali też większość zrabowanego mienia, które wróciło już do pokrzywdzonej.

Teraz, 26-latkowi grozi więzienie, a nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

W kontekście tej sprawy apelujemy do mieszkańców o zachowanie podstawowych środków ostrożności. Mimo aury zamykajmy okna, kiedy opuszczamy nasze domy i mieszkania. Złodzieje, jak widać, wykorzystują okazje i brak naszej czujność.

/ Ewa Kasińska /