Wsypali cukier i uszkodzili samochód - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Wsypali cukier i uszkodzili samochód

Data publikacji 13.06.2020

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy uszkodzili samochód Opel Vectra. Sprawcy wsypali cukier do zbiornika paliwa i doprowadzili do uszkodzenia silnika oraz jego podzespołów. Straty wynoszą blisko 3 000 złotych. Wandale usłyszeli już zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pod koniec maja br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o uszkodzeniu samochodu Opel Vectra.

Z zawiadomienia wynikało, że 23 maja br. mężczyzna użytkujący pojazd zaparkował go w Śremie na parkingu niestrzeżonym, a następnego dnia przejechał nim tylko około 200 metrów, bowiem samochód po prostu zgasł. Kiedy auto obejrzał mechanik okazało się, że silnik pojazdu oraz jego podzespoły są obklejone jakąś substancją i zostały uszkodzone. Natomiast w zbiorniku paliwa był cukier. Wszystko wskazywało na to, iż ktoś wykorzystał fakt, że niesprawna była klapka od wlewu zbiornika paliwa i wsypał dużo cukru do tego zbiornika. Straty oszacowano na 3 000 złotych.

Do pracy nad sprawą przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego. Prowadzona praca operacyjna funkcjonariuszy, którym pomógł też zabezpieczony monitoring Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, doprowadziła do ustalenia trzech wandali. Okazali się nimi: 18 - latek ze Śremu oraz dwóch 19 - latków z gminy Śrem.

12 czerwca br. sprawcy zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Nastolatkowie przyznali się do zarzucanego im czynu. Ponoć ich zachowanie miało być formą żartu. Teraz za przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

/ Ewa Kasińska /